Робот-пилосос: який вибрати

Роботи-пилососи з’явилися в нашій країні відносно недавно на хвилі інтересу до розумних будинків і технологій, покликаним максимально полегшити побут. Пристрої працюють практично автономно, підтримуючи порядок в домі між генеральними прибираннями. На сайті https://vchehle.ua представлений широкий асортимент моделей, знайти серед яких відповідну може бути доволі непросто. Про те, як вибрати недорогий, але якісний робот-пилосос, ми розповімо далі.

Навіщо потрібен робот-пилосос?

Кожна людина хоче повертатися в чисту квартиру або будинок після важкого дня на роботі. Робот-пилосос призначений для щоденного сухого або вологого прибирання підлогових покриттів. Сучасні виробники пропонують моделі, які можна запрограмувати на роботу в певний час, так що, поки ви займаєтеся своїми справами, ваш маленький помічник підтримує будинок в чистоті.

Перед тим, як вибрати робот-пилосос, необхідно зрозуміти, що це за пристрої і які завдання вони допоможуть вам вирішити:

 • Економія часу. Роботи-пилососи працюють автономно, за цим процесом не потрібно стежити. Вони самостійно виїжджають на прибирання в заданий час і повертаються на базу для зарядки. Власнику такого приладу достатньо час від часу міняти пилозбірники або інші витратні елементи (наприклад, доливати воду).
 • Турбота про здоров “я. Роботи-пилососи незамінні для алергіків, які не переносять пил. Щоденна непомітна робота цього гаджета допоможе поліпшити самопочуття, а також прикладати менше зусиль під час генеральних прибирань.
 • Прибирання в будинку з дітьми. Кожен батько знає, скільки зусиль доводиться докладати для підтримання чистоти в дитячій кімнаті. Після покупки цього гаджета достатньо прибрати іграшки з підлоги, а все інше зробить він.
 • Догляд за великим будинком. Підтримка порядку на великій території – завдання непросте. В цьому випадку роботи-пилососи просто незамінні, тому що вони дозволять істотно скоротити ваші трудовитрати. Оптимальний варіант – придбати кілька гаджетів і налаштувати їх на прибирання окремих кімнат. У той же час робот-пилосос буде корисний і для невеликих квартир, в яких багато вільного простору.
 • Прибирання шерсті домашніх тварин. Навіть якщо у вас гладкошерстий вихованець, ви напевно знаєте, що це не порятунок від дрібних волосків і пуху. Особливо багато шерстинок накопичується там, де тварина любить проводити час: під столом, на килимах. Гаджет допоможе суттєво спростити роботу з прибирання будинку від подібних забруднень.

В яких випадках робот-пилосос краще не використовувати?

Їх небагато, але ви повинні про це знати, щоб не зіткнутися з неприємними сюрпризами. Перш за все пам’ятайте, що ви купуєте гаджет, робота якого повністю залежить від програмного забезпечення. Пристрій не здатен до складного аналізу перешкод і характеру забруднень.

Так, якщо на шляху робота виявиться розбитий квітковий горщик, то обсягу пилозбірника може бути недостатньо для збирання землі. Якщо при цьому пилосос виконував вологе прибирання, то приміщення доведеться приводити в порядок ще раз.

Що стосується домашніх тварин, то важливо враховувати наступне. Якщо вихованець неакуратно їсть або може залишити сліди своєї життєдіяльності в недозволеному місці, то робот може ці забруднення рознести по всій кімнаті. Існує рішення цієї проблеми – так звана віртуальна стіна, що обмежує зону дії робота.

І, нарешті, якщо в будинку багато кутів, то приготуйтеся їх прибирати самостійно, оскільки більшість гаджетів мають круглу форму.

Як вибрати якісний робот-пилосос?

Згідно з відгуками і оглядами експертів пристрій повинен передбачати такі параметри і конструктивні особливості:

 • літій-іонний акумулятор, так як він володіє високою енергетичною ємністю і великою кількістю циклів на заряд і розряд;
 • можливість побудови карти переміщення в просторі – це оптимізує витрати електроенергії і дозволяє задати певні маршрути для прибирання;
 • функція налаштування висоти подолання перешкод – чим більше це значення, тим краще;
 • підтримка розпізнавання віртуальної стіни – дозволяє налаштувати роботу гаджета в межах однієї кімнати або зони;
 • можливість програмування часу прибирання – пристрій буде працювати тоді, коли він нікому не заважатиме.

Якість робота-пилососа зазвичай залежить від його ціни. Як правило, бюджетні моделі мають обмежені можливості і передбачають мінімальний функціонал. Разом з тим користувачам, яким потрібне тільки регулярне сухе прибирання, переплачувати за розширений набір функцій не потрібно. Який недорогий робот-пилосос вибрати для будинку або квартири? Достатньо звернути увагу на потужність всмоктування, обсяг пилозбірника і висоту самого пристрою, щоб він міг потрапляти під ліжка, тумбочки, шафи та інші меблі на ніжках.

Якщо вас зацікавила недорога модель, рекомендуємо також взяти до уваги такі особливості:

 • наявність випускного фільтра, що очищає повітря на виході з пристрою;
 • кількість щіток, а якщо вона одна, то краще вибирати роликову;
 • вид і ємність акумулятора;
 • можливість автоматичної постановки на зарядний пристрій;
 • наявність індикатора роботи, при необхідності виводить на дисплей код помилки та іншу інформацію.

Що стосується рівня шуму під час роботи робота-пилососа, то наведемо наступну інформацію. Коли людина розмовляє пошепки, гучність її голосу дорівнює приблизно 40 дБ. Комфортний показник роботи гаджета – близько 70 дБ.


Не пропустіть