П’ять симптомів, які можуть вказувати на стрімкий інсульт

Медики назвали симптоми, які свідчать про, що у вас може статися інсульт головного мозку.

Це різке і значне підвищення артеріального тиску; двоїння в очах, погіршення зору в одному з них; шум у вухах; оніміння з одного боку обличчя, тіла; раптова мігрень.

Інсульт може бути ішемічним (тромб перекриває просвіт кровоносної судини) і геморагічним (рветься стінка артерії, яка постачає кров’ю ділянку мозку, утворюється гематома).

Процес пошкодження структур мозку може розвиватися стрімко, і чим довше людині не надається медична допомога, тим більше необоротних змін відбувається.

Якоїсь однієї причини виникнення інсульту немає, тому говорять про комплекс факторів ризику. В першу чергу це, звичайно, спадковість. Відомі й такі фактори ризику, як куріння, гіпертонія, надмірна вага і цукровий діабет.

У групі ризику знаходяться чоловіки старше 45 років і жінки старше 55 років, однак сьогодні часті випадки інсульту й у 30-річних.

Як зрозуміти, що це саме інсульт? Лікарі рекомендують запам’ятати три основних прийоми розпізнавання: посміхнутися, заговорити, підняти руки.

При інсульті посмішка виходить «кривою», оскільки м’язи одного боку обличчя працюють набагато гірше. Людина не може зв’язно вимовити навіть своє ім’я. А підняти обидві руки їй впоратися не вдається, тому що одна сторона тіла працює гірше.

В цьому випадку потрібно негайно викликати швидку допомогу.

Джерело 7mednews

Не пропустіть