Ознаки раку, які можна помітити на нігтях

Іноді онкологія проявляється симптомами, які пацієнти ніяк не пов’язують з раком. Але оскільки процеси зачіпають весь організм, варто звертати увагу на дивні симптоми.

Німецькі вчені розповіли, як за станом нігтів можна запідозрити розвиток раку. Як вважають фахівці, нігті можуть багато розповісти про стан здоров’я в цілому. Наприклад, якщо нігті раптово стали крихкими і постійно ламаються, це може говорити про брак вітамінів або про хронічну нестачу кисню – а це вже серйозний симптом. Він може свідчити про розвиток раку легенів, порушення периферичного кровообігу та інші проблеми.

Поява темних плям під нігтями, якщо не було травми, може бути тривожним симптомом. Синці можуть з’являтися через проблеми з судинами і свідчити про рак шкіри. Також варто звертати увагу на раптові зміни форми нігтів. Наприклад, якщо вони раптом стали опуклими, це може бути ознакою раку легенів.

Крім того, особливості догляду за нігтями теж впливають на ризик розвитку раку. Так, фахівці рекомендують не захоплюватися манікюром, під час якого використовуються лампи з ультрафіолетовим спектром. Як відомо, ультрафіолет згубно діє на шкіру, тому при схильності до розвитку раку шкіри варто уникати зайвого ризику.

Також варто уникати травм нігтя і навколишніх тканин – був описаний випадок, коли молода дівчина захворіла на рак через звичку гризти нігті. Її вилікували, але довелося видалити фалангу одного пальця.

Джерело 7mednews

Не пропустіть