П’ять продуктів, які допоможуть зміцнити імунітет

Влітку ми намагаємося рідше вибирати продукти, які важко засвоюються, і більше звертаємо увагу на кількість вітамінів в нашому раціоні. Сьогодні як ніколи важливо підтримувати свій імунітет, а корекція меню непогано цьому сприяє. Ми зібрали п’ять продуктів, які не залишать відчуття тяжкості в літній день і при цьому подарують вітамінний заряд.

Цитруси

Напевно, найвідоміше натуральне джерело вітаміну С. Найбільший відсоток міститься в лимонах, але просто так їсти лимон досить небезпечно, тому ми рекомендуємо розбавляти лимонний сік великою кількістю води і починати день зі смачного напою, який допоможе організму боротися з негативними факторами навколишнього середовища. Крім того, апельсини і грейпфрути допомагають серцево-судинній системі, повільно, але правильно покращуючи її роботу.

Чорниця

Літні походи в ліс по чорницю можуть стати ідеальною розвагою для усієї родини. А наскільки корисна ця ягода і говорити не доводиться. Всі ми знаємо, що чорниця позитивно впливає на зір, але також може допомогти підтримати імунітет завдяки вмісту флавоноїдів з властивостями антиоксидантів. Постарайтеся додати в свій літній раціон чорницю, хоча б кілька разів на місяць.

Морепродукти

Влітку ми часто вирушаємо на морський берег, нехай сьогодні це не так просто, але все ж шанси опинитися на півдні цього літа досить високі. І який же відпочинок на морі без вечерь в морських кафе і ресторанах! Про користь риби і морепродуктів ходять просто легенди, і це не дивно. Риба і молюски містять жирні кислоти, які беруть активну участь в будівництві клітинних мембран, крім того, морські гади багаті вітамінами D, E і A. Можна бути впевненим, що такий заряд корисними елементами допоможе підтримати імунітет і ефективно боротися з вірусами.

Мед

Ще один літній улюбленець на столі – мед. На фермерських ярмарках ви можете вибрати абсолютно будь-який вид меду, орієнтуйтеся на свій смак. Зовсім не обов’язково вживати мед «чистим», найкраще додавати корисний продукт в напої, наприклад, в лимонну воду з ранку або в зелений чай, тільки дивіться, щоб чай не був занадто гарячим, інакше всі корисні елементи меду загинуть. Дуже важливо знати міру – в меді міститься величезна кількість цукру, будьте обережні.

Гранатовий сік

Звичайно, специфічний смак соку граната припаде до смаку не всім, але користь цього напою просто неоціненна. Сік містить велику кількість флавоноїдних антиоксидантів, які допомагають боротися з вірусами, так що регулярне вживання гранатового соку може допомогти знизити ризик ГРВІ навіть в літній період. Важливо: гранатовий сік найкраще розбавляти водою, щоб зменшити навантаження на шлунок.

Читайте також: Імунна гімнастика: 3 вправи для підтримки здоров’я і профілактики вірусних захворювань

Не пропустіть