Посадіть ці квіти на своїй ділянці і забудьте про бур’яни: вони викорінять навіть найбільш настирливі з них

Як позбутися від бур’янів? Вам варто висадити на своїй ділянці квіти, які точно не пропустять розростання хопти.

Ви знаєте, що є рослини, які не тільки прикрашають клумби, а й витісняють бур’яни. Звичайно, цим квітам буде важко впоратися з яглицею звичайною, кульбабами і пирієм. Але після посадки цих сортів, бур’янів все одно буде набагато менше.

Цимбалярія мурова

Це багаторічна килимова рослина, яка утворює щільний килим з маленького ніжного листя близько 5 см заввишки, завдяки чому не пропускає бур’яни. Цвіте цимбалярія безперервно з травня і до перших заморозків. Ця рослина стійка до низьких температур, витримує морози до 30 градусів, але іноді може підмерзати.

Цимбалярію можна посадити на альпійській гірці або в декоративному саду. Вона досить легко заповнює щілини між камінням.

Шилоподібний флокс

Багаторічна рослина утворює щільний покрив висотою до 15 см, в який рідко пробиваються бур’яни. Флокс виглядає привабливо в період цвітіння, коли кущі повністю покриваються дрібними яскравими квітками. Квітки в формі зірки діаметром 1,5 см можуть бути різного забарвлення: малинового, рожевого, бузкового, білого і навіть двокольорового. Цвітіння флоксів триває з середини травня до середини червня. Після цього залишаються гарні смарагдові кущі.

Шилоподібні флокси висаджують уздовж клумб або палісадників. А щоб квітучі рослини завжди виглядали акуратно і красиво, необхідно кожні 3-4 роки оновлювати чагарники.

Шилоподібний флокс – невибаглива багаторічна рослина, яка добре росте на сонці і в невеликій тіні. Легко переносить жарку погоду, мороз і навіть короткочасну засуху.

Бадан

Під листям бадану бур’ян не проросте взагалі. Якщо посадити кущі групами по кілька штук, то там точно не буде хопти. Бадан – це вічно-зелений багаторічник, який має довге кореневище. Висота квітки близько 30-40 см, в залежності від обраного сорту.

Доглядати за рослиною зовсім не складно. Вона може рости на будь-якому садовому грунті, на сонячних ділянках і в тінистих місцях. Грунт повинен бути обов’язково пухкий. Баданом прикрашають бордюри квітників, альпінаріїв, штучні водойми і доріжки. Рослину висаджують під деревами і кущами на відстані 40 см.

Енотера пахуча

Кущі енотери досить швидко розростаються в щільний красивий килим висотою до 30 см, рясно цвітуть яскраво-жовтими квітами з червня по серпень. Рослина невибаглива – нормально себе почуває в мало збагачених поживними речовинами грунтах. Добре росте на пухких суглинистих грунтах.

Журавець великокореневищний

Багаторічна невибаглива рослина, яка практично повністю покриває грунт, дуже швидко розростається, чим перешкоджає появі бур’яну. Журавець утворює щільну листову завісу висотою до 30 см, яка характеризується високою стійкістю до посухи. Кущі можуть виростати до 1 м і більше. Листя мають специфічний запах.

Журавець добре висаджувати на сонячних ділянках і в півтіні. Красиві квіти можна розміщувати і під деревами. Рослина рясно цвіте переважно на початку літа. З’являються невеликі рожеві або білі квіточки.

Також можна садити квіти проти бур’янів уздовж доріжок або біля квітника. Великою перевагою журавця є те, то він зможе рости буквально на будь-якому садовому грунті.

Вероніка ниткоподібна

Вероніка утворює щільний килим, завдяки чому захищає грунт від розростання бур’янів. Це досить агресивна багаторічна рослина, яка досить швидко завойовує нові території, при цьому моментально витісняючи інші рослини.

Вероніка ниткоподібна ідеально підходить для прикраси стовбурів дерев або чагарників. Рослина утворює м’який щільний килим висотою до 5 см. Падаючі з дерев на нього плоди не будуть битися. Вероніка ниткоподібна добре переносить зими і морози до -30 градусів.

Копитень європейський

Ця багаторічна наземна рослина для тінистих місць, яка не порадує вас пишними яскравими суцвіттями. Однак виглядає квітка досить привабливо. Крім того, копитняк не пропускає на грядки бур’яни.

Рослина з глянцевими листочками має висоту не більше 15 см, утворює невеликі кущі, які поступово розростаються. Цвіте практично непомітно. Цю рослину можна висаджувати як під листяними, так і під хвойними деревами. Увесь сезон, з весни до осені, вона виглядає привабливо.

Читайте також: Найгірші квіти для дачі: ТОП-5 рослин, які краще не садити на присадибній ділянці


Не пропустіть