Плазма проти фотостаріння: нове дослідження американських дерматологів

Намазати плазму на шкіру? Саме так! Американські дерматологи впевнені, що застосовувати PRP можна не тільки ін’єкційно, але і зовнішньо – у складі крему.

Колектив американських лікарів-дерматологів провів дослідження щодо місцевого застосування PRP (збагаченої тромбоцитами плазми), щоб оцінити її ефективність для зниження проявів фотостаріння шкіри обличчя.

В експерименті взяли участь двадцять чоловіків і жінок від 30 до 60 років. Вони наносили сироватку з PRP на обличчя протягом восьми тижнів два рази в день, після процедури електропорації (апаратне безін’єкційне створення мікропор для більш глибокого проникнення потрібних потім речовин).

Після закінчення восьми тижнів фахівці провели гістологічний і імуногістохімічний аналізи шкіри піддослідних. Результати показали покращення структури епітелію і активацію вироблення колагену, що підтвердило ефективність застосування PRP місцево.

Це цікаве дослідження було пілотним, а чи з’являться незабаром зовнішні засоби, які матимуть у своєму складі PRP, для омолодження обличчя і боротьби з фотостарінням шкіри, поки залишається невідомо.

Джерело kiz

Не пропустіть