Перець буде плодоносити ще два місяці: як продовжити термін збору врожаю

На батьківщині перцю – в Південній Америці – урожай з нього знімають протягом 3-5 років. Наші зими ця культура, звичайно, не переносить. Але в будь-якому випадку навіть звичайні дачники, виконавши нескладні дії, можуть суттєво продовжити період плодоношення цієї популярної культури.

Від чого залежить врожайність перцю

В середньому з одного куща перцю у відкритому грунті можна зібрати 8-15 плодів. У теплиці врожайність цієї культури зазвичай вища. У закритому грунті з однієї рослини можна отримати до 30 плодів. Пояснюється це тим, що в теплиці при правильному підході до справи дачник створює більш відповідний для перцю мікроклімат – досить високі температури, відсутність їх добових перепадів, підвищена вологість.

У будь-якому випадку запорукою гарного врожаю перцю (як у відкритому грунті, так і в закритому) стануть:

 • хороше освітлення без півтіні;
 • легкий родючий грунт;
 • вологість повітря 70-75%;
 • вологість ґрунту 60-70%;
 • температура повітря вдень в межах 25-28 ° С, вночі – 18-19 ° С.

Як продовжити час плодоношення

Щоб продовжити час плодоношення перцю, в серпні потрібно:

 • правильно його поливати;
 • вчасно робити підживлення;
 • правильно формувати кущ;
 • проводити профілактику зараження бактеріальними, грибковими захворюваннями, а також личинками шкідливих комах;
 • правильно збирати урожай.

Як поливати перець в серпні

Грамотний полив в серпні – одна з головних умов отримання багатого врожаю перцю. Допускати пересихання грунту під кущами навіть в період плодоношення культури не можна. Як тільки на грядці з перцем земля просохне на 1-2 см вглиб, слід провести полив. В іншому випадку плоди перцю будуть повільно рости.

Поливати рослини в серпні потрібно з розрахунку 2-3 літри під кущ. Зрозуміло, для поливу слід використовувати теплу відстояну воду. Полив холодною сповільнить розвиток плодів. До того ж в цьому випадку рослини можуть захворіти, наприклад, фітофторозом. Поливати перець, як і будь-які інші пасльонові, варто виключно під корінь.

Після поливу грядку з перцем, якщо вона не замульчована, слід розпушити. Щоб поліпшити повітрообмін і додатково внести в грунт потрібні рослинам мікроелементи, при розпушуванні можна розсипати на грядці невелику кількість попелу.

Чим підгодувати перець в серпні

У серпні грунт на грядці з перцем починає виснажуватися. Тому підгодівлі в цей період, щоб отримати хороший урожай, потрібно проводити обов’язково. Інакше рослини можуть припинити формувати зав’язі.

У період плодоношення перець особливо потребує таких мікроелементів, як фосфор і калій. Також бажано використовувати в цей період кальцієві добрива. Якщо зав’язі зав’язуються погано, швидко виправити ситуацію допоможе бор. У 10 літрах води в цьому випадку потрібно розвести чайну ложку борної кислоти і обприскати рослини по листю.

Під корінь перець можна підгодувати органікою – коров’яком, попелом або трав’яним настоєм. Також можна використовувати і мінеральні добрива – наприклад, суперфосфат. Ця підгодівля, крім усього іншого, дозволить поліпшити смакові якості плодів.

Підгодовувати перець в серпні слід не рідше одного разу на 9-10 днів. Це дозволить суттєво збільшити врожайність культури.

Крім борної кислоти для підгодівлі по листу можна використовувати 0,2% розчин аміачної селітри – 50 мл на 10 літрів води. Це зміцнить рослини і зробить їх більш стійкими до захворювань.

Трав’яний настій для підживлення перцю готують за такою технологією:

 • зрізають на ділянці будь-яку траву (за винятком отруйних видів);
 • вкладають траву в чорний непрозорий поліетиленовий пакет;
 • вкладають пакет на сонячне місце і щільно загортають верх.

Трав’яний настій в спекотну погоду буде готовий, швидше за все, вже через добу. Трава змінить колір на жовтуватий і матиме квасний запах. Такою травою заповнюють відро на чверть. Далі наливають у відро воду і все перемішують. Рослини поливають з розрахунку 1 літр на кущ.

Догляд за перцем в серпні: формування куща

Подовжити період плодоношення перцю можна шляхом правильного формування кущів. У серпні на кущах перцю бажано кожні 5 днів видаляти зайві зав’язі. Також кожні 3-5 доби потрібно прибирати:

 • пасинки;
 • квіткові бруньки між бічними пагонами;
 • хворе і старе листя.

Крім того, слід видаляти пагони і листя, що знаходяться нижче розгалуження головного стебла.

Формувати кущі перцю найкраще вранці в теплу суху погоду. Після видалення непотрібних зелених частин рослина перенаправить сили на формування зав’язей і розвиток плодів. А це дозволить збільшити врожайність. У другій половині серпня, щоб стиму

Корисна порада

Іноді трапляється так, що перець дуже добре цвіте, але зав’язі в серпні на кущах утворюється мало. Причиною цього може бути занадто сильна загущеність куща. Квітам просто не вистачає світла, щоб почати формувати плоди.

Якщо таке трапилося на ділянці, з перцю потрібно зняти частину листя. Виконуючи цю процедуру, при цьому слід пам’ятати про те, що за один раз не можна прибирати з куща більше 2-3 листочків. Інакше в рослині порушиться водний баланс, що призведе до розтріскування плодів. Процедуру проріджування краще розтягнути приблизно на тиждень.

Опори

Якщо перець плодоносить рясно і плоди у нього великі, деякі пагони на рослині можуть пригинатися до землі і ламатися. Допускати, щоб це відбувалося, не можна. Перець з обламаними гілками плодоносить набагато гірше. Щоб пагони не ламалися, їх варто підв’язувати до гілочок-опор. Зав’язки при цьому занадто туго до гілок прив’язувати не потрібно.

Захист від шкідників і хвороб

У серпні ночі стають холоднішими, а вдень погода все ще стоїть спекотна. Через добові перепади температур кущі перцю стають слабшими і втрачають імунітет. Це може привести до зараження яким-небудь захворюванням або ураження комахами.

Застосовувати для лікування рослин хімічні препарати в серпні не рекомендується. Це обов’язково негативно позначиться на властивостях плодів перцю. Замість хімії боротьбу зі шкідниками і хворобами перцю варто проводити з використанням екологічно чистих біопрепаратів.

Найдешевшим таким препаратом, що допомагає від багатьох захворювань і купити який можна в будь-якому садівничому магазині, є Фітоспорин. Також для обробки рослин можна використовувати, наприклад, такі препарати, як «Триходерма Веріде», «Споробактерин», «Бітоксибацилін», «Фітоверм», «МатрінБіо», «Біоверт».

Обприскувати усіма цими засобами кущі потрібно повністю, не залишаючи сухих ділянок. Також препаратом, розведеним за інструкцією, обов’язково потрібно пролити грунт на грядці з рослинами.

Щоб рослини не послаблялися шкідливими комахами, в серпні їх потрібно регулярно оглядати. Якщо на перці з’явилася тля, його можна обприскати настоєм полину. Прогнати з грядки слимаків можна, насипавши під перці невелику кількість гірчичного порошку.

Збір врожаю

Щоб кущі перцю в серпні продовжували формувати плоди, дозрілі плоди потрібно знімати вчасно. Збирають перець зазвичай в той період, коли він ще не досяг біологічної стиглості, тобто злегка недозрілим. Обривати плоди з кущів перцю небажано. Для збору врожаю варто використовувати секатор або ножиці. Кожен перчик потрібно обрізати з усією плодоніжкою. В цьому випадку плоди в холодильнику в подальшому пролежать довше.

Читайте також: Які хвороби викликають гниття цибулі після збирання і як цього уникнути


Не пропустіть