Печія, пітливість та інші можливі симптоми раку на ранніх стадіях

Онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі. Головне, що може зробити людина для свого здоров’я – це бути уважною до організму, відзначає лікар. Щоб вчасно розпізнати рак, потрібно знати загальні симптоми, які стосуються усіх типів онкології. При цьому вони можуть відноситися і до інших захворювань, не пов’язаних з раком.

Гострий кашель і кров’янисте мокротиння. Ці симптоми можуть бути викликані новоутвореннями в легенях, голові або шиї.

Зміни в роботі кишечника. При злоякісних пухлинах товстої і прямої кишки виникають такі симптоми як діарея або постійний закреп.

Зміни в молочних залозах – наприклад, ущільнення.

Порушення сечовипускання. Часті, хворобливі сечовипускання, домішки крові – ці симптоми можуть вказувати на рак сечового міхура, передміхурової залози.

Захриплість. Якщо захриплість зберігається довше 3-4 тижнів, потрібно звернутися до лікаря, так, це може вказувати на рак горла.

Зміни лімфатичних вузлів можуть бути проявом онкологічного захворювання.

Печія. Це дуже поширений симптом, зазвичай він не є небезпечним. Але, якщо печія продовжує турбувати, потрібно провести дослідження стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки.

Ускладнене ковтання. При злоякісних пухлинах стравоходу стає складно ковтати тверду їжу.

Втрата ваги, лихоманка і пітливість ночами. Іноді ці неспецифічні симптоми пов’язані з раком.

Зміни родимки або бородавки. Повинна насторожити: асиметричність, нерівні, нечіткі краї, швидке збільшення в розмірах, зміна зовнішнього вигляду.

Незагойні виразки. Занепокоєння повинні викликати незагойні виразки в роті, червоні або білі плями на яснах.

Ці симптоми не обов’язково пов’язані з онкологією, але іноді можуть бути її проявами. Тому варто якнайшвидше звернутися до лікаря.

Джерело 7mednews

Не пропустіть