Основні хвороби овочів в червні місяці – на що варто звернути увагу

Хвороби – основна причина низького врожаю. Саме в червні активізується більшість недуг, тому в цей період овочевим культурам слід приділити особливу увагу.

Борошниста роса

Борошниста роса вражає практично всі овочеві, плодові та ягідні культури. Найчастіше зустрічається на овочах сімейства гарбузові (кабачки, огірки, патисони), на пасльонових (томати, перці) і капусті.

Хвороба виникає при попаданні спор грибка з бур’янів і відмерлих органічних залишків в рослини за допомогою вітру. Перша ознака ураження – поява на листках і стеблах білуватого тонкого нальоту.

Прихований період перебігу захворювання становить три дні, тому вцілілі екземпляри обов’язково обприскують. Борошнисту росу викликає не дуже стійкий гриб, хворобу можна подолати за допомогою фунгіцидів, що містять сірку.

Ефективні результати в лікуванні показує препарат «Тіовіт Джет». Отрута проникає в хвороботворні клітини і знищує їх за лічені години. Щоб приготувати робочий розчин для обприскування 1 сотки овочевих культур необхідно 20-30 г речовини розчинити в 10 л води.

Несправжня борошниста роса

Захворювання має грибкове походження, частіше активізується в умовах закритого грунту, уражаючи, в першу чергу, капусту, огірки і цибулю. Розвитку борошнистої роси сприяє висока вологість, різкі температурні скачки і надлишок азоту.

При сильному ураженні, хворі рослини знищують. На початковому етапі перебігу недуги видаляють уражені частини, після чого обприскують овочі препаратами, які містять мідь.

Ефективний 1% розчин бордоської рідини: перший раз інфіковані рослини обприскують відразу при виявленні проблеми, витрачаючи 2 л складу на 10 кв. м грядок, норма витрати для обробки зовні здорових екземплярів 1 л на 10 кв. м. При необхідності процедуру повторюють через 10-14 днів.

Вершинна гниль

Вершинна гниль виникає через дефіцит кальцію в грунті, і вражає переважно томати, баклажани і перці. На розвиток недуги позитивно впливають надлишок азоту, підвищена кислотність і нестача води в спеку.

Хвороба поширюється поступово, тому при своєчасному виявленні рослину можна врятувати.

Боротьбу з вершинної гниллю починають зі збору та утилізації хворих плодів. Після чого уражені екземпляри обробляють 1% розчином кальцієвої селітри 1 раз в тиждень до повного одужання.

Чорна ніжка

Чорна ніжка відноситься до бактеріальних хвороб, і уражає переважно картоплю і рослини із сімейства хрестоцвітих, рідше томати та перці. Збудники недуги можуть перебувати як в грунті, так і в самому насінному матеріалі. Чорна ніжка частіше пошкоджує рослини, висаджені в кислий, надмірно зволожений грунт.

Небезпека захворювання в тому, що при виявленні пошкоджених рослин обробляти їх хімічними препаратами марно. Щоб не допустити поширення недуги по всьому городі необхідно:

  • знищити інфіковані рослини;
  • негайно припинити поливи, грунт повинен добре просохнути;
  • вологий грунт присипати піском;
  • припинити підживлення азотними добривами, внести калійні;
  • провести проріджуюче прополювання, для поліпшення циркуляції повітря;
  • рослини, що залишилися, обприскати біологічним препаратом – Споробактерин СП, витрата робочого розчину 10 л на сотку посадок.

Читайте також: Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити


Не пропустіть