Незручна проблема: 8 продуктів, які допоможуть при запорах

Причини, через які ми протягом кількох днів не можемо сходити в туалет, можуть бути абсолютно різними: від таких небезпечних хвороб, як рак або розсіяний склероз до банального стресу або зміни обстановки. Якщо ваш кишечник не працював довше 72 годин або якщо такі «простої» трапляються регулярно, обов’язково варто звернутися до лікаря. Але якщо «страйк» – разове явище, можна спробувати обійтися домашніми засобами. У цій статті ми розповімо, що можна з’їсти, щоб допомогти своєму кишечнику в цій непростій ситуації.

Дуже часто причиною, через яку порушується нормальна перистальтика кишечника, є брак рідини. Саме вода стимулює роботу органів травлення та пом’якшує стілець, допомагаючи нормальному виходу відходів. Так що не забувайте пити – потроху, але регулярно.

Друга причина, через яку часто утворюються запори – брак клітковини в раціоні. Харчові волокна життєво необхідні нашій травній системі, без них неможлива її нормальна робота.

Які продукти варто з’їсти при запорах?

Насіння Чіа

У 30 грамах насіння Чіа міститься 10 грамів клітковини – майже половина добової норми. Додавайте його в салати або ранковий йогурт – і самі помітите, наскільки краще будете себе відчувати і виглядати.

Авокадо

Це не тільки джерело дуже корисних рослинних жирів, але й буквально джерело клітковини: у стандартній порції міститься близько 10 грамів. Крім того, регулярне вживання авокадо допомагає знизити рівень «поганого» холестерину, знизити ризик серцево-судинних захворювань і раку, а також підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

Бразильські горіхи

Мабуть, чемпіон за змістом клітковини: в одній порції міститься 12 грамів харчових волокон. А ще в цих горіхах дуже багато рослинних жирів, які також необхідні для здоров’я наших судин і серця.

Чорниця і лохина

А також – малина і брусниця. В одній цих ягід міститься до 10 грамів клітковини, а ще – дуже корисні антиоксиданти і вітаміни. Що особливо приємно: корисні речовини містяться не тільки в свіжих ягодах, але й в заморожених і навіть сушених.

Висівки

14 грамів клітковини – ось, що ви отримаєте, з’ївши всього одну порцію висівок. Це найпростіший спосіб отримати необхідну кількість харчових волокон. До речі, регулярне вживання висівок суттєво знижує ризик розвитку деяких форм раку.

Зелений горошок

Дуже смачно і дуже корисно: знижує холестерин, допомагає підтримають сольовий баланс, а також баланс корисних жирів. А ще в одній порції зеленого горошку міститься 8,5 грамів клітковини.

Квасоля

Квасоля і інші бобові – один з найпростіших способів отримати достатньо клітковини. Залежно від типу в них міститься до 10 грамів клітковини на порцію – смачно і дуже корисно!

Овес

Вівсянка, сер! Ідеальний сніданок, в якому всього вдосталь: і кальцію, і білка, і клітковини. А якщо додати трохи насіння Чіа або свіжих ягід – вийде надзвичайно корисна страва.

Читайте також: Хвороби шлунку і кишечника: 7 головних причин їх розвитку


Не пропустіть