Невдалі сусіди для томатів: які рослини краще не садити в теплицю до помідорів

Помідори – не дуже вибагливий у догляді культурний саджанець. Висаджуючи розсаду в теплицях, багато городників стикаються з проблемою поганого врожаю. Причин може бути декілька, однією з них може стати неправильне розташування з іншими видами розсади.

Рослини, які погано впливають на ріст і плодоношення

Неправильний вибір рослин, які стануть сусідами томатів у теплиці, негативно позначиться не тільки на якості і кількості врожаю, а й на зовнішньому вигляді куща обох рослин.

У список невдалих сусідів включені:

 • огірки;
 • картопля;
 • капустяні овочі;
 • фенхель і кріп;
 • кукурудза;
 • баклажани.

Сусідство огірків і пасльонових в теплиці згубно позначиться на обох кущах. Для нормального росту огірків необхідно підтримувати більш високу вологість повітря, що суперечить вирощуванню помідорів. І навпаки, часте провітрювання, яке необхідно пасльоновим для нормального росту, буде заважати огіркам. Кучеряві сорти огірків також можуть мати негативний вплив на ріст культури, так як при близькому сусідстві можуть обплести стебла томатів.

Картопля відноситься до найнебезпечніших сусідів помідорів. Незважаючи на те, що вони належать до одного сімейства, їх сусідство протипоказано. В іншому випадку томати просто загинуть від захворювання фітофторозом. Навіть найсильніші хімічні засоби не зможуть врятувати їх. Також може завестися колорадський жук на картоплі, який в майбутньому не погребує поласувати кущами томатів.

До капустяних овочів відноситься не тільки капуста, але й редис, гірчиця листова, броколі і т. д. Ці саджанці впливають на цвітіння, вони його затримують, уповільнюють розвиток культури і затримують дозрівання врожаю. Особливо поганий вплив мають цвітна капуста і кольрабі.

Думки городників з приводу сусідства пасльонових і кропу розходяться. Одні стверджують, що це сусідство є неможливим і негативно відбивається на обох культурах. Інші кажуть, що кріп може врятувати плоди і листя рослини від фітофторозу.

Сусідство томатів з кукурудзою погано впливає на першу культуру, так як кукурудза буде створювати тінь, яка протипоказана томатам.

Помідори несумісні з баклажанами по причині однакових захворювань, які можуть вражати культури.

Сприятливе сусідство

На отримання великих і непошкоджених плодів сприятливо впливають правильно вибрані культурні рослини, які можна розмістити поруч з помідорами.

Список вдалих сусідів:

 • Настурція
 • Чорнобривці
 • М’ята
 • Базилік
 • Петрушка
 • Цибуля і т. д

Порада

При невеликій площі теплиці можна розмістити недалеко один від одного всі культури, але між ними необхідно посадити 2-3 грядки з чорнобривцями або красолею, це допоможе розмежувати площу і зберегти хороший урожай.

Дотримуючись агротехнічних вимог і правильно розташовуючи сусідні рослини, можна зібрати чудовий урожай не тільки помідорів, а й інших овочів.

Читайте також: Одне підживлення – і великий урожай вам забезпечений: чим удобрити помідори при висадці на грядки


Не пропустіть