Найпоширеніші помилки початківців-дачників при внесенні добрив восени

Протягом весни-літа городні рослини виносять з грунту велику кількість елементів живлення, збіднюючи землю. Родючість необхідно відновити для наступного сезону. Не всі дії з городньої землею восени можуть бути ефективними: важливо не допустити помилки при внесенні добрив. Про ці помилки і піде мова нашому огляді.

Помилка 1. Внесення добрив, що залишилися з літа

Одна з найпоширеніших помилок початківців овочівників-любителів – використовувати восени під перекопування літні добрива. Це можуть бути залишки препаратів або покупка комплексних добрив, що містять азот, фосфорт, калій та інші макро- і мікроелементи – все те, що рослини забрали з грунту. Помилка в тому, що такі добрива швидко вимиваються, і навесні, перед садінням рослин, родючість грунту буде низькою.

Правильніше буде посіяти сидерати на грядках, що звільнилися: після закладення в ґрунт мікроорганізми перетворять зелену масу в доступні органічні сполуки. Після цього можна висаджувати городні культури.

Крім проведення сидерації, після збирання врожаю городники можуть внести осінні добрива – органічні та мінеральні, фосфорні та калійні препарати, приміром, подвійний суперфосфат. Невелика кількість калію до весни часто вимивається, а ось фосфор майже повністю збережеться.

Помилка 2. Внесення надмірного обсягу добрив

Бажання дачника і городника відновити родючість грунту – цілком зрозуміле, але в цьому питанні легко перестаратися і внести занадто великі дози фосфору та калію. Фосфор сприяє підвищенню фітоімунітету, а також допомагає розвинутися кореневій системі. Однак, надлишок фосфору в листках призводить до їх старіння і в’янення, але ж листя живить плоди.

Певна кількість калію необхідна рослинам, а ось його надлишок заважає їм засвоювати інші елементи, такі як магній і кальцій. В результаті може виникнути магнієве голодування, що призведе до зниження врожаю.

Помилка 3. Неправильна реакція грунтового середовища

Навіть при дотриманні норм внесення фосфору і калію їх ефективність може бути знижена кислотністю грунту. Кислотність залежить від виду грунту, внесених органічних і мінеральних добрив, які впливають на pH.

Більшість овочевих культур погано переносить дуже кисле грунтове середовище, особливо цибуля, часник, різноманітні види салату. Коріння у рослин слабо розвивається, а значить, і добрива, що вносяться, погано засвоюються. Через це сповільнюється ріст вегетативної маси.

На кислотність грунту можуть вказувати бур’яни: жовтець, хвощ, мох, вероніка дібровна – ці бур’яни прекрасно виростають в кислому середовищі. Для перевірки реакції використовують лакмусовий папір.

Для розкислення городньої землі використовують гашене (гідратне) вапно (пушонку), доломітове борошно, деревний попіл. Останній засіб найменш ефективний через недостатньо високий вміст кальцію. Доза розкислювача повинна бути адекватною, оскільки кислотність швидко відновлюється.

Помилка 4. Внесення вапна разом з мінеральними добривами

Будь-які вапняні матеріали можна вносити разом з органікою, включаючи гній. Однак, з мінеральними фосфорвмісними засобами їх краще не змішувати, оскільки в такому випадку фосфор стає недоступним для рослин.

Після внесення осінніх добрив грунт слід перекопати в той же день. При правильній підгодівлі і застосуванні сидерації город навесні буде повністю готовий до нового сезону.

Читайте також: Посів та закладення сидератів у грунт восени: 5 основних правил


Не пропустіть