Надлишок кальцію підвищує ризик розвитку раку і смерті від нього

Надмірний прийом харчових добавок з кальцієм може підвищити ризик раку, як з’ясували дослідники з США.

Всі ми не раз чули про те, як важливий кальцій для здоров’я кісток, зубів і всього нашого організму в цілому. Саме цим пояснюється величезний попит на численні харчові добавки з кальцієм, продажі яких постійно зростають. Однак вчені з США з’ясували, що надлишок кальцію, що виникає саме через харчові добавки, загрожує підвищеним ризиком пухлин.

Дослідження продемонструвало, що найбільш здоровими джерелами кальцію для людини є продукти, що містять велику кількість даного мінералу. А ось харчові добавки особливої ​​користі не приносять. Більш того, якщо добова доза кальцію перевищує 1000 мг, то виростає небезпека смерті від раку. Вчені підкреслюють, наскільки важливо розуміти всю роль цієї поживної речовини і її джерел.

Свої висновки американські дослідники зробили на основі спостережень більш ніж за 27 тисячами американців у віці старше 20 років. Оцінювався рівень прийому різних харчових добавок, а також смертність від усіх причин взагалі і від серцево-судинних хвороб і пухлин зокрема. Дослідження показало, що будь-які вітаміни і мінерали, одержувані з продуктами харчування, набагато корисніше, ніж у вигляді окремих харчових добавок.

Джерело


Не пропустіть