Медики назвали чотири хвороби, які страшніші за рак

Медики назвали чотири смертельних хвороби, які страшніші за онкологію. Адже злоякісні пухлини все ж піддаються лікуванню, особливо якщо вони виявлені на ранній стадії. Однак є хвороби, які не залишають практично жодного шансу.

Наприклад, «коров’ячий сказ» або хвороба Кройтцфельдта-Якоба (ХКЯ). Це прогресуюче дистрофічне захворювання мозку. Смерть настає в 85% випадків при легкій формі, а при важкій – лікування неможливе. ХКЯ, за словами лікарів, повинна передбачатися у всіх випадках деменцій, які прогресують дуже швидко.

На другій позиції – фатальне безсоння. Це рідкісне невиліковне, спадкове захворювання, при якому хворий помирає від безсоння.

Також лікарі виділяють геморагічну лихоманку Марбург (хвороба Марбурга), відому як «хвороба зелених мавп». Це гостре вірусне захворювання, яке характеризується важким перебігом, високою летальністю, ураженням печінки, шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи.

Замикає список фібродисплазія – дуже рідкісне і важке за своїм перебігом генетичне захворювання, при якому м’язи, сухожилля і зв’язки поступово перетворюються в кістки. Процес прогресує з роками, починаючи зазвичай з 10 років. Доведених ефективних методів профілактики або лікування ФОП не існує.

Джерело 7mednews
Не пропустіть