Лікарі пояснили, чи потрібно вживати червоне м’ясо

Суперечки вчених стосовно цього питання не вщухають донині. І ось недавнє дослідження спростувало думку про те, що потрібно скоротити кількість цього продукту в своєму раціоні.

Новий огляд об’єднує всі наявні сьогодні дані, згідно з якими, на нинішніх рівнях дорослим цілком може бути корисно їсти м’ясо. Вчені опублікували свої результати в «Літописі внутрішніх хвороб» 30 вересня 2019 року разом з супроводжуючими редакційними і дієтичними рекомендаціями, які вони описують як «слабкі» і підтверджені «доказами з низьким ступенем достовірності».

Використовуючи рандомізовані контрольовані дослідження, а також обсерваційні дослідження, в яких вивчався вплив вживання в їжу червоного м’яса і обробленого м’яса на серцево-судинні, метаболічні і ракові захворювання, вони провели п’ять систематичних оглядів.

Перший огляд охопив 54 000 людей в 12 дослідженнях і прийшов до висновку, що не було ніякого зв’язку між цими захворюваннями і споживанням м’яса.

П’ятий огляд був заснований на відношенні і цінностях, пов’язаних з їжею і здоров’ям, пов’язаних з вживанням цих продуктів. Підводячи підсумок, можна сказати, що люди їли м’ясо, тому що їм або подобалося, або вони сприймали його як здорову їжу, або чинили опір змінам харчування.

Визнаючи, що результати прямо суперечили багатьом чинним посібникам по продуктам харчування, дослідник Бред Джонстон говорить: «це не просто ще одне дослідження червоного і обробленого м’яса, а серія високоякісних систематичних оглядів, результати яких класифікуються, як надійні.

Дослідники стверджують, що при дуже низькому рівні доказів дуже невеликого зниження серцево-судинних, метаболічних або пов’язаних з раком захворюваннях при трьох менших порціях червоного м’яса або переробленого м’яса на тиждень люди навряд чи будуть мотивовані відмовлятися від їжі, до якої вони так сильно прив’язані. Отже, вони рекомендують на підставі наявних даних не зупиняти вживання м’яса на нинішніх рівнях.

Джерело Здоровье

Не пропустіть