Лікарі назвали проблеми з сечовипусканням, які небезпечно ігнорувати

Скільки походів в туалет вважається нормою. Коли час бити тривогу і бігти до лікаря?

Відразу скажемо, що середня кількість походів у туалет в день для кожної людини індивідуальна. Нормою вважається спорожнення сечового міхура від чотирьох до десяти разів на день. Але, якщо це число різко зменшилося або зросло, треба шукати причини.

Сечовипускання стало рідшим

Можливо, у вас зневоднення внаслідок недостатнього вживання води або поганого засвоєння через діарею. Іншою причиною можуть бути захворювання нирок, що включають і сечокам’яну хворобу. Як правило, це може супроводжуватися набряками. Якщо жодна з перерахованих вище причин не підтверджується, пройдіть діагностику онкологічних захворювань.

Часте сечовипускання

Може бути викликане як патологічними, так і непатологічними причинами. Якщо ви вагітні або кінці менструального циклу, п’єте ліки з діуретиками або сечогінні напої, якщо у вас підвищилися фізичні навантаження або у вас переохолодження, але при цьому сеча не змінила колір або запах і процес не супроводжується неприємними відчуттями – це нормально. Тривогу бити не треба.

Тривожний сигнал

Помітили, що сеча змінилася, процес сечовипускання викликає печіння або біль? Це можуть бути інфекційні запальні захворювання: цистит, уретрит, а також пієлонефрит і сечокам’яна хвороба. Можливі й інші причини. Деякі порушення ендокринної системи, і гінекологічні проблеми теж супроводжуються частим сечовипусканням. У чоловіків варто підозрювати патології простати.

Якщо ви помітили зміни, в своєму звичайному ритмі спорожнення сечового міхура і не знаходите зрозумілих і безпечних для здоров’я причин, зверніться до фахівця.

Джерело 7mednews

Не пропустіть