Головка капусти буде розміром з м’яч: хитрий спосіб вирощування розсади в садових ящиках

Капуста – одна з найпопулярніших городніх культур у дачників. При бажанні її можна виростити, просто посадивши насіння в теплицю або, навіть, у відкритий грунт. Але все ж краще вирощувати цю культуру розсадним способом. Тоді урожай можна буде отримати швидше.

Найпростіше розсаду капусти вирощувати в звичайних садових ящиках. Культура ця морозостійка, і надто вже щадні умови для гарного розвитку їй не потрібні. Таким способом вирощування розсади капусти в минулі часи часто користувалися радянські дачники.

Що знадобиться

Щоб виростити міцну життєздатну капусту, візьміть:

  • шматок агроволокна;
  • 1-2 пластикових ґратчастих садових ящика;
  • звичайний садовий грунт.

Агроволокно для вирощування капусти в ящиках підійде абсолютно будь-яке. Можна використовувати навіть вживане. Землю перед посадкою розсади краще просіяти.

Методика посадки

Візьміть приготований ящик і покладіть на його дно агроволокно. Шматок матеріалу повинен бути розрахований таким чином, щоб було закрите як дно, так і боки ящика.

Агроволокно при вирощуванні капусти за такою методикою потрібне для того, щоб з ящика не висипалася земля. Крім того, через цей проникний матеріал до коріння капусти буде надходити повітря.

Насипте в ящик просіяний грунт таким чином, щоб він трішки не доходив до верху. Розрівняйте землю. Зробіть борозенки на відстані приблизно 3 см одна від одної на глибину 1 см.

Посійте насіння капусти. Розташовуйте насінини також на відстані приблизно 3 см одна від одної.

На заключному етапі закрийте борозенки з капустою грунтом. Також можна замульчувати землю, наприклад, кокосовим субстратом або просто перепрівшим гноєм або перегноєм.

Вирощування розсади

Далі розсаду потрібно вирощувати за звичайною технологією. Самі ящики можна встановити навіть в міській квартирі на підвіконні. Але, якщо ви садили капусту на початку – в середині квітня, ящики можна навіть поставити просто в теплиці або парнику. Як уже згадувалося, капуста – культура морозостійка. Єдине, в цьому випадку ящики бажано додатково накрити плівкою.

Посадка капусти

У відкритий грунт капусту переносять на початку – середині травня. Висаджується розсада, вирощена в садових ящиках, за звичайною технологією.

Переносячи капусту на грядки, дотримуйтесь двох простих правил:

  • не висаджуйте розсаду занадто густо;
  • саджайте капусту тільки на добре освітленому місці.

Якщо не отриматись цих правил, доброго врожаю ви не отримаєте, навіть якщо будете в точності слідувати всім покладеним методикам вирощування.

Висаджувати капусту слід на відстані не менше 40 см як між рядами, так і в самих рядах. В цьому випадку качани отримають достатню кількість сонячного світла і виростуть дуже великими і міцними.

Читайте також: Смородина навесні: як обрізати і чим обприскувати від хвороб і шкідників

Не пропустіть