Фахівці стверджують, що газована вода серйозно підвищує ризик передчасної смерті

Дослідження показали, що здоров’ю шкодять як «класичні» газовані напої, так і дієтичні.

Регулярне вживання солодких безалкогольних напоїв сильно підвищує ризик передчасної смерті. До такого висновку прийшла міжнародна наукова група, повідомляє Live Science.

Фахівці провели дослідження за участю більше як 450 тисяч добровольців з країн Європи. Експеримент тривав 16 років, упродовж якого вчені збирали відомості про пацієнтів. Враховувалися всі необхідні параметри: ріст, вага, стать, вік, шкідливі звички, раціон тощо.

У результаті вчені прийшли до висновку, що регулярне вживання цукровмісних напоїв на 17% збільшує ризик передчасної смерті. Цей показник є актуальним для тих, хто щодня випиває 0,5 л. і більше солодких напоїв. Варто також відзначити, що ті, хто віддавали перевагу газованій воді з цукром, частіше страждали від захворювань шлунково-кишкового тракту, а ті, хто в основному пив дієтичну газовану воду – від серцево-судинних захворювань. Фахівці планують продовжувати дослідження, щоб пояснити отримані дані.

Солодку газовану воду рекомендується замінювати мінеральною водою. Газовану воду з цукром вважають однією з основних причин епідемії ожиріння на Заході.

Джерело 7mednews

Не пропустіть