Експерт назвав страву, яка піднімає рівень холестерину

Те, що ми їмо, має вирішальне значення для регулювання рівнів “хорошого” та “поганого” холестерину в крові. “Хорошим” холестерином називають ліпопротеїди високої щільності, які допомагають знизити рівень “поганого” холестерину, транспортуючи його до печінки. Печінка розщеплює і виводить “поганий” холестерин з організму, пише Вона з посиланням на Express.

Якщо у вашій крові надлишок “поганого” холестерину, то улюблена страва всіх поколінь може погіршити ситуацію. Консультант з харчування Маріса Мур стверджує, що картопляне пюре підвищує рівень ЛПНЩ.

“Часто в картопляне пюре, особливо в ресторанах, додають значні порції вершкового масла, вершків, незбираного молока, сметани та/або сиру”, – пояснює вона. “Це перетворює такий здоровий продукт, як картопля, на справжню жирову бомбу”.

Мур рекомендує обирати інші способи приготування картопля, щоб насолоджуватись нею без ризику для здоров’я. Наприклад, печена картопля, доповнена некрохмалистими овочами чи нежирною сметаною підійде просто ідеально.

Медики визнають, що вершкове масло та вершки сприяють підвищенню рівня холестерину. Людям, які хочуть знизити ризик серцевих хвороб, рекомендується вживати менше цих продуктів. Також їм варто скоротити споживання білого рису, хліба та макаронів. Натомість їм варто їсти більше жирних сортів риби, овочів та фруктів.

Спосіб приготування їжі також має значення. Тим, хто має підвищений рівень ЛПНЩ, не варто захоплюватись смаженою їжею. Готуючи м’ясо, краще вирізати зайвий жир, а готуючи птицю – знімати шкіру. Під час приготування їжі краще користуватись антипригарним посудом або ж використовувати мінімальну кількість рослинної олії.

Не варто забувати і про фізичну активність – 150 хв на тиждень вправ середньої інтенсивності є обов’язковими для тих, хто хоче знизити рівень холестерину.

Читайте також: Експерти пояснили, як підвищений холестерин впливає на здоров’я печінки


Не пропустіть