Думка кардіохірурга: чому насправді розвивається атеросклероз

Кардіохірург Ганноверської медичної школи професор Аксель Хаверіх назвав, на його думку, справжню причину розвитку атеросклерозу.

Медик вважає, що поширене переконання про те, що хвороба виникає через надлишок «поганого» холестерину, невірне. Насправді, все відбувається через порушення кровопостачання зовнішньої стінки артерій.

Це порушення може виникнути в результаті запальних процесів, наприклад, грипу. Холестерин відіграє важливу роль при розвитку атеросклерозу, але тільки у людей з вродженими проблемами ліпідного обміну.

На зовнішній стінці артерій є невеликі судини для постачання їх киснем, пояснює лікар. При їх пошкодженні або запаленні, артеріальні тканини позбавляються нормального харчування і кровопостачання.

Через це, атеросклероз варто розглядати лише, як хворобу мікросудин, зазначає вчений. Артерії починають хворіти пізніше, вже після пошкодження мікросудин.

Хаверіх радить не нехтувати щепленнями від грипу, а також вчасно лікувати ясна, носові пазухи, шлунково-кишковий тракт і остеоартрит, тобто не допускати запальних процесів.

Також корисним може виявитися позбавлення від зайвого жиру, оскільки він виробляє багато запальних речовин. Відомо, що ожиріння і запалення зв’язані між собою.

Атеросклероз – це хронічне прогресуюче захворювання, яке призводить до утворення атеросклеротичних бляшок в стінках артерій, звужуючи їх простір.

Джерело 7mednews

Не пропустіть