День святої Варвари 2019: що потрібно обов’язково зробити жінкам сьогодні

17 грудня православна церква вшановує пам’ять християнської великомучениці Святої Варвари.

17 грудня вранці селяни йшли до церкви, молилися за здоров’я і благополуччя святій Варварі. Вірили, що великомучениця допоможе уникнути раптової смерті. Святій Варварі молилися бездітні жінки, просячи допомогти завагітніти. Також до святої зверталися з проханням подарувати здоров’я дітям.

У цей день існує безліч традицій, яких варто дотримуватися.

Що обов’язково потрібно зробити в Варварин день:

Сьогодні жінки традиційно моляться святій про здоров’я дітей і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух.

У багатьох країнах в цей день з черешневих дерев зрізають замерзлі гілочки і ставлять у воду, щоб вони розцвіли до Різдва. Також з цієї гілочкою пов’язане ворожіння, яке допоможе молодим дівчатам дізнатися свою долю. Якщо гілочка зацвіте до Різдва, то дівчина неодмінно вийде в цьому році заміж.

Крім того, в цей день треба відпочивати, відклавши в сторону всі жіночі справи – шиття, прибирання, прання. Правда, заборона не стосується вишивки. Наші прапрабабусі вірили, що свята Варвара тільки рада буде такому проведенню часу, адже вона свого часу вишивала ризи самому Христу.

У цей день потрібно приготувати особливу кашу. Наші предки вірили: якщо 17 грудня в ополонці набрати воду і розмовляти з нею, просити про благополуччя для всієї родини, то приготована на такій воді страва стане воістину чарівною. І якщо кожен член сім’ї з’їсть хоча б ложку такої каші, здоров’я і удача неодмінно будуть з ним в наступному році.

День Святої Варвари або Варварин день: що не можна робити в свято

Звичайно, в сучасних умовах досить складно вирішити питання і з ополонкою, і з розмовами з водою, але достатньо буде і того, якщо мама просто приготує смачні страви без зайвої метушні, але з добрими думками і побажаннями.

Варварин день – це день жіночого відпочинку та молитов про дітей. Тому нехай він у вас пройде легко і спокійно. І ніщо не зіпсує передноворічного настрою.

 

Джерело Телеграф

Не пропустіть