Цибулю потрібно садити правильно, тоді і врожай порадує. Висаджуємо в жовтні

Під зиму цибулю зазвичай садять з метою отримання раннього врожаю. Багато хто навіть готовий миритися з тим, що цибулини будуть не зовсім здорові і міцні, так як росли в важких умовах. Насправді ж і в цей період можна отримати відмінний урожай. Жовтень цілком підходить для даного заходу. Але дуже важливо дотримати кілька умов підтримки розвитку культури в рамках сівозміни.

Базові принципи

Не є секретом для багатьох дачників і фермерів, що основне правило сівозміни полягає в зміні культур на грядці щороку. Це означає, що ту саму цибулю в рамках сівозміни можна вирощувати на одній грядці два роки поспіль. Але це правило багатьма ігнорується, так як не завжди є можливість проведення таких оновлень.

Але навіть якщо один рік пропущений, можна компенсувати недолік сівозміни внесенням добрив. Для цибулі це особливо важливо виконати перед посадкою восени.

Правильна обробка грунту – це не тільки гарантія збалансованого живлення культури, а й профілактика грибкових захворювань і нападу шкідників на зразок цибулевої мухи.

Як виконується сівозміна?

Якщо ж можливість забезпечити зміну культур на грядках є, нею обов’язково потрібно скористатися, але правильно.

Цибулю не варто садити на грядках, де вирощувалася картопля. Ризик ураження нематодою в цьому випадку підвищується. Небажаними попередниками цибулі також є морква, часник, петрушка, редька та інші культури, які забирають з грунту значну частку органічних речовин. На такій землі без добрива взимку цибуля ризикує просто загинути.

Але є й сприятливі культури з точки зору подальшої підготовки грунту для цибулі. Універсально корисні попередники – це бобові. Але саме для цибулі найкраще підійдуть томати, огірки і капуста. І також варто не забути на наступний рік повернути ці культури на місце, де вирощувалася рання цибуля.

Читайте також: 5 найчастіших помилок посадки часнику на зиму


Не пропустіть