Чим підгодувати кущі, щоб полуниця плодоносила вже в перший рік посадки

Вирощування полуниці іноді може стати непростим завданням. Це примхлива рослина, якій потрібно чимало часу, щоб почати плодоносити. Але полуниця може дати урожай і в перший рік посадки. Що для цього потрібно? Вибрати відповідний сорт і правильно доглядати за рослинами. У нашій статті ми розповімо вам про нюанси вирощування полуниці, які допоможуть швидко отримати урожай.

Які сорти полуниці можуть плодоносити у рік посадки?

Тільки правильного догляду не вистачить для того, щоб отримати урожай полуниці в рік її посадки. Не кожен сорт здатний плодоносити так швидко. Тому потрібно вибирати ремонтантну полуницю і полуницю нейтрального світлового дня (НСД). Так називають групу сортів, які відрізняються найбільш високою врожайністю. При правильному догляді така полуниця плодоносить кілька разів за один вегетаційний сезон.

У полуниці НСД квіти формуються кожні 6 тижнів. Теоретично такі сорти можуть плодоносити цілий рік, якщо вирощувати їх в утепленій теплиці.

Ремонтантна полуниця і сорти НСД швидко приживаються в грунті. Після висадки перші квітконоси з’являються вже через 4-5 тижнів. Але досвідчені дачники знають, що їх залишати не можна. Такі квіти потрібно видалити. Інакше незміцнілі саджанці всі свої сили будуть витрачати на формування ягід, а не на ріст кореневої системи. Квітконоси потрібно зривати до кінця червня. Якщо дозволити полуниці плодоносити, то саджанці виростуть слабкими і можуть швидко загинути.

У липні квітконоси вже можна не зривати. Ягоди почнуть формуватися поступово, в результаті перший урожай ви отримаєте вже в кінці літа – на початку осені.

Але у сортів ремонтантної полуниці і НСД є й вагомий мінус – їх короткий термін життя. Рослини постійно плодоносять, що забирає у них багато сил. Через це вони живуть менше, ніж звичайна полуниця, яка дає врожай всього раз на рік. Тому ремонтантна полуниця вимагає особливого догляду. А ще її потрібно пересаджувати на нове місце кожні 2-3 роки.

Який сорт полуниці вибрати?

Будь-яка ремонтантна або НСД полуниця при правильному догляді дасть урожай в перший рік посадки. Тому вибирати сорт потрібно, орієнтуючись на клімат і власні смакові переваги. Найпопулярнішими видами такої полуниці вважаються:

  • Альбіон;
  • спокуса;
  • Королева Єлизавета II;
  • Проф’южн;
  • Феліція;
  • Брайтон;
  • Монтерей.

Ці сорти відрізняються розміром плодів, їх смаком, а також особливостями догляду. Як правило, ремонтантна полуниця виростає дуже великою і солодкою.

Коли правильно садити полуницю?

Досвідчені садівники садять полуницю заздалегідь – ще в серпні-вересні. Це дозволяє рослинам краще прижитися і легше пережити зиму. Але урожай в цей же рік одержати не вийде: ягоди просто не встигнуть дозріти. Якщо ви хочете швидкого результату, висаджувати полуницю варто навесні.

На півночі, де зими бувають досить суворими, весняна посадка – кращий варіант для розведення полуниці. Через холоди осінні саджанці можуть загинути. А весняні, навпаки, до зими встигають щільно вкоренитися, тому легше переносять зиму.

У регіонах середньої смуги ремонтантну полуницю висаджують з кінця квітня і до середини травня. Але орієнтуйтеся не на конкретну дату, а на погоду за вікном. Висаджувати полуницю можна тільки тоді, коли температура вдень починає триматися на позначці не нижче + 15 ° С.

Вибір місця для посадки і підготовка до неї

Полуниця – теплолюбна рослина, вона любить сонце. У тіні вона просто не буде плодоносити. Якщо ви хочете отримати ранній урожай, потрібно вибрати правильне місце для висадки. Полунична грядка повинна розташовуватися на сонці. При цьому важливо захистити її від протягів. Добре, якщо грядки будуть орієнтовані з півночі на південь, тому що так вони будуть краще висвітлюватися сонцем протягом усього дня.

Важливо, щоб земля на грядці не пересихала. Але тут потрібно знайти баланс: якщо волога в грунті буде застоюватися, коренева система саджанців може загинути. Вибирайте суглинний або супіщаний грунт – в ньому полуниця росте найшвидше.

Попередньо удобрюємо грунт

Щоб полуниця швидко росла, грунт повинен бути родючим. Якщо в землі не вистачає поживних речовин, ягоди просто не зможуть сформуватися. Про добриво грунту варто подумати заздалегідь. Досвідчені садівники роблять це ще восени.

На кожен квадратний метр вносять по 8-10 кг компосту або перегною. До цього добрива додають суперфосфат і сульфат калію, а потім землю перекопують. При низькому рівні кислотності грунту використовують гашене вапно або доломітове борошно. Якщо грунт занадто глинистий, його можна перемішати з торфом.

Навесні грядки ще раз перекопують, ретельно розрівнюючи їх поверхню. Потім грунт дезінфікують мідним купоросом.

Як правильно годувати саджанці?

Ремонтантна полуниця швидко плодоносить тільки за рахунок поживних речовин, які містяться в грунті. Тому навіть хороший грунт час від часу потрібно додатково підгодовувати.

Першу підгодівлю рекомендується робити уже через місяць після висадки саджанців. Їх коріння поливають розчином коров’яку. Воду також можна змішати з компостом (на 10 л води приблизно 1 кг) або навіть курячим послідом. Під кожен кущ заливають близько 1 л добрива.

Повторну підгодівлю проводять кожні два тижні. Для цього використовують той же розчин, що описаний вище. Також дачники поливають полуницю дріжджовим розчином, деревним попелом і трав’яними настоями. У липні можна перестати вносити в грунт органічні добрива. Вони містять багато азоту, тому в кінці літа принесуть рослинам більше шкоди, ніж користі.

У серпні органічні добрива можна замінити на мінеральні. Для полуниці корисні сірчанокислий калій і суперфосфат. З вересня грунт починають підгодовувати комплексними осінніми добривами.

Читайте також: Смородина навесні: як обрізати і чим обприскувати від хвороб і шкідників


Не пропустіть