Чого не можна робити при вирощуванні розсади солодкого перцю

Солодкий перець – культура вельми примхлива. До нього потрібен особливий підхід не тільки в період цвітіння і плодоношення, а й під час вирощування розсади. Молоді рослини дуже схильні до стресу, і тому городники часто зустрічаються з проблемами, пов’язаними з гальмуванням росту, хворобами і витягуванням розсади перцю.

У цій статті мова піде вже про найчастіші помилки, які допускають городники при вирощуванні розсади солодкого перцю. Думаємо, що ця інформація для багатьох буде корисна і допоможе захистити рослини від можливих проблем з розвитком.

7 частих помилок при вирощуванні розсади солодкого перцю

1. Ранній посів

Не варто поспішати сіяти перець на розсаду, якщо ви чітко не уявляєте собі, в який час будете висаджувати його на постійне місце. Пам’ятайте, що у всіх регіонах різні кліматичні умови, тому далеко не завжди рекомендації в інтернеті або навіть на упаковці з насінням будуть актуальні для вашого випадку.

Багато господарів сліпо дотримуються рекомендацій, відірваних від будь-якої прив’язки до кліматичних особливостей, і в підсумку отримують розсаду перцю у себе на підвіконнях, яка переросла (наприклад, при посіві в січні або лютому). А за нею і доглядати досить проблематично через значні розміри, і транспортувати до місця висадки буде важкувато. Крім того, якщо перець зацвіте до висадки, то при пересадці це може призвести до скидання всіх квітів і серйозної затримки наступного цвітіння. Чітко плануйте терміни посіву виходячи виключно з ваших кліматичних умов.

2. Брак світла

Перець – це культура, яка дуже любить тепло і сонячне світло. При нестачі світла він, звичайно, витягується не так сильно, як томати або огірки. Однак, якщо він росте без досвічування на темному підвіконні, то це цілком може призвести до досить серйозних проблем у розвитку.

Тому рекомендація тут проста: або ставте розсаду перцю на сонячне підвіконня, або в обов’язковому порядку додайте світла за допомогою фітоламп. Третього не дано.

3. Перелив

Солодкий перець досить негативно ставиться до рясного і частого поливу. Виняток становить тільки період цвітіння і плодоношення, коли йому дійсно потрібен підвищений вміст вологи в грунті.

При догляді за розсадою перцю дуже важливо дотримуватися дуже помірного поливу. Це рослини, що розвиваються досить довго, тому і вологи їм потрібно порівняно небагато. Поливайте розсаду негусто і тільки після того, як просохне верхній шар грунту. Так ви захистите перець від проблем у розвитку та можливої ​​появи цвілі і “чорної ніжки”.

4. Зловживання добривами

Розсаді перцю перший час взагалі не потрібне підживлення, якщо вона росте в хорошому родючому ґрунті. Це знову-таки пов’язано з тим, що вона досить повільно розвивається. Більше того, надлишок підживлення може спровокувати зворотну реакцію і призвести до погіршення стану розсади: вона може просто “згоріти” у вас на очах.

Багато городників віддають перевагу підгодовувати розсаду перцю тільки після пікірування. Першу підгодівлю можна внести десь через 2 тижні після пересадки, а далі підживлювати 1 раз в 3-4 тижні аж до висадки на постійне місце. В якості добрива можна використовувати рідкий біогумус для овочевих культур.

5. Відсутність провітрювання

Цей пункт відноситься до тих, хто вирощує свою розсаду в міні-тепличках або під іншими укриттями. У цих умовах зберігається дуже висока вологість і грунту, і повітря. Звичайно, для молодої розсади це просто прекрасно. Однак в таких умовах можуть швидко розвиватися збудники грибкових захворювань і цвіль.

Щоб цього не сталося, потрібно щодня провітрювати розсаду (особливо якщо на кришці видно конденсат). Для цього достатньо всього на пару годин знімати кришку, щоб дати розсаді трішки “подихати”.

6. Раннє пікірування

Пересаджувати розсаду перцю найкраще тільки після того, як на рослинах сформуються 4 справжніх листочка. У цьому віці перчики вже доволі міцні і зможуть швидко адаптуватися після пересадки. Більш рання пересадка може серйозно загальмувати їхній розвиток.

7. Традиційне пікірування

Поняття “пікірування” вже давно набуло ширшого значення в товаристві городників. Ми зараз розуміємо під цим просто пересадку розсади в горщики побільше із загальної ємності. Однак деякі досі сприймають пікірування виключно в його традиційному розумінні: як пересадку з очищенням і підрізанням коренів. Через це часто виходить плутанина, тому краще ми додатково пояснимо цей момент.

У випадку зі солодким перцем традиційне пікірування не підходить, так як у нього дуже ніжна коренева система. Якщо її пошкодити, то перці будуть довго відновлюватися і, природно, сповільняться в розвитку.

Щоб цього не сталося, пересаджувати молоді перчики потрібно виключно через перевалку: тобто, разом із земляною грудкою. При такому способі пересадки коріння не травмується, а значить перець дуже швидко адаптується на новому місці.

Читайте також: Як поливати розсаду перцю, щоб вона росла міцною і здоровою


Не пропустіть