Арахіс: несподівана користь для мозку

Арахіс або земляний горіх вважається аутсайдером серед горіхів. Це не дивно, особливо з огляду на те, що насправді арахіс – бобова культура. Проте, в свідомості людей він все одно асоціюється з горіхами і його багато хто любить, в тому числі за адекватний цінник.

До речі, багато хто вважає, що арахіс такий дешевий, тому що шкідливий. Насправді, ціна, скоріше, пов’язана з особливостями виробництва, і страшилок про арахіс куди більше, ніж реальної шкоди. На арахіс почали нападати ще в 90-х, аргументуючи свою позицію тим, що оскільки земляний горіх зріє в землі, то вбирає в себе пестициди, пліснявіє і взагалі, у нього неправильна аура. Вміст шкідливих речовин давно вже жорстко контролюється, про ауру сьогодні говорити вже якось непристойно, однак осад залишився.

А що щодо користі? Користь точно є. У земляному горісі міститься багато необхідних для людини вітамінів і мікроелементів (вітаміни A, C, E і 25 мікроелементів), також він багатий амінокислотами (18 амінокислот). Додайте до цього велику кількість поліфенолів і повна відсутність холестерину. Загалом, продукт поживний і корисний, головне – не їсти його разом з червоною шкіркою, яка містить токсини. Тому, до речі, арахіс часто смажать, щоб лушпиння було простіше знімати. Важливо, що при смаженні земляний горіх свої корисні властивості не втрачає.

А тепер вчені говорять, що арахіс корисний ще й для старіючого мозку. Такий висновок був зроблений з дослідження за участю 4822 дорослих китайців у віці від 55 років і старше – дані були отримані на основі дев’яти оглядів, проведених за 22 роки. Згідно з опитуваннями, близько 17% учасників постійно споживали в їжу горіхи (в 80% випадків це був арахіс). У Китаї взагалі дуже люблять арахіс.

Дослідники виявили, що вживання в їжу більше 10 г горіхів у день (дві чайних ложки) було позитивно пов’язано з поліпшенням психічних функцій, включаючи вищі показники пам’яті та мислення. Регулярне вживання горіхів забезпечувало поліпшення когнітивної функції на 60% (в порівнянні з тими, хто взагалі не їв горіхи).

Треба визнати, що зміцнює пам’ять властивість арахісу досить несподівано, хоча, можливо, його просто недооцінювали? За словами вчених, користь для мозку, ймовірно, пов’язана зі специфічною протизапальною і антиоксидантною дією земляного горіха. Уже відомо, що одну з ключових ролей в процесі старіння грає запалення в організмі.

Не пропустіть