9 секретів схуднення і здоров’я, перевірених дієтологами

Найпростіші поради для здорового способу життя і схуднення – збалансоване харчування, повноцінний сон, мінімум стресів. Але це ми і так знаємо. А сходити на консультацію до дієтолога не всі можуть собі дозволити. Ну, і не потрібно. Ми дізналися багато секретів, які професіонали розкривають тільки на особистому прийомі. Запам’ятовуй!

Важливіше не збавляти, а додавати їжу

Коли справа доходить до дієти, ми більше стурбовані тим, які продукти виключити з раціону, тому що вони нібито шкідливі. Насправді більше уваги потрібно зосередити на тому, щоб максимально включити в своє меню найкориснішу їжу – багаті клітковиною фрукти, овочі, цільні злаки. Таке додавання автоматично витіснить менш бажані продукти – як мінімум, через те, що вони несуть більше ситості, і тобі просто не захочеться закусити чимось ще.

«Здорового» цукру не існує

Існує помилкова думка, що перехід від цукру до агави, кокосового цукру і інших замінників корисніший для здоров’я. Цукор завжди залишається цукром, і вживання будь-яких з перелічених вище продуктів у великих кількостях матиме на організм такий же вплив, як звичайний білий цукор. У деяких варіантах може бути більш високий вміст корисних речовин, але не радикально вищий. Можливо, якісь замінники вирізняються багатшим смаком, і ти використовуєш їх в меншій кількості. Але цукор краще обмежити в будь-якому варіанті.

Не завжди варто так боятися збільшення ваги

Не женися за нереальною вагою свого тіла. З віком жінки найчастіше важать більше, ніж в 20 – 30 років – це нормально. Дослідження показують, що це корисно для підтримки міцності кісток і навіть для більш довгої тривалості життя. Спроба скинути будь-якою ціною «зайві» кілограми не тільки вкрай неприємна. Занадто сувора дієта, яка необхідна для цієї мети, може тільки погіршити метаболізм.

Не потрібно все доїдати

Залиш цю дурну звичку в минулому. Якщо ти зрозуміла, що вже наїлася, більше їсти не варто. Навіть незважаючи на те, що ти заплатила за їжу в кафе або тебе пригостили близькі, перед якими, ніби як, незручно відмовлятися від страви. Набагато важливіше – не переїдати.

Не всі калорії однаково корисні

На жаль, багато жінок до цих пір думають, в першу чергу, про кількість калорій, а не про якість. І починають харчуватися знежиреною їжею або іншою мінімально калорійною, яка не містить поживних речовин. Краще вживати більше продуктів з високим вмістом клітковини, білка і здорових жирів – і нехай одна порція буде досить калорійна, але ти довше залишишся ситою, а значить, за день в цілому з’їси менше калорій.

Забудь про індекс маси тіла

У сучасному суспільстві худорлявості надається занадто велике значення, але вона зовсім не є нормою для багатьох людей, і це не означає нічого поганого. Так, зайвий жир в області живота шкідливий, і в цьому випадку варто змінити спосіб життя і звички. Але, якщо фігура в цілому досить пишна або міцна, це не обов’язково означає, що людині потрібно худнути. Важливіше піклуватися про стан здоров’я, ніж просто думати про індекс маси тіла.

Корисного теж не повинно бути занадто багато

Тільки тому, що якась їжа визнана більш корисною, не потрібно на неї налягати. Так, темний шоколад, горіхи, авокадо є джерелом корисних жирів і інших поживних речовин, але це не означає, що їх можна їсти у великій кількості. Адже вони все одно досить калорійні. Контроль порцій завжди дуже важливий.

Прибери ваги подалі

Не варто занадто прив’язуватися до цифри, яку бачиш на вагах. Вона не показує стан здоров’я, щільність кісткової і м’язової маси і вже точно не враховує рівень фізичної активності. Можна дієтами довести себе до виснаження і низької ваги, але це не буде корисним для організму.

Приділи увагу кишковим бактеріям

Мікрофлора нашого кишечника сильно впливає на здоров’я організму в цілому. Щоб оптимізувати її, важливо вживати три види продуктів: клітковину, ферментовані продукти і необроблені продукти. Додавання їх в раціон – одна з кращих інвестицій в здоров’я.


Не пропустіть