9 елементів, нестача яких впливає на психіку

Зміни настрою, смуток без причини іноді є прихованими симптомами психічного розладу. Різні порушення і відхилення в різному ступені зустрічаються у кожної десятої людини, що живе поруч з нами. На їхю появу впливає генетична схильність, перевтома, навколишні фактори і неправильне харчування.

Серед поширених психічних патологій, які переслідують сучасну людину, – депресія, прикордонні або біполярні розлади, підвищена тривожність. Спусковим гачком не завжди є вроджена особливість або психологічна травма: при нестачі певних вітамінів і мікроелементів нервова система і головний мозок не справляються з навантаженням, даючи збій у вигляді перепадів настрою.

Як харчування впливає на нервову систему

За формування та передачу імпульсів відповідають нейрони. Для їх формування організму потрібні мінеральні сполуки і поживні речовини, які людина отримує з їжею. При нестачі знижується швидкість сигналу і чутливість, з’являється дратівливість і сонливість.

Для функціонування головного мозку необхідна глюкоза і кисень. Але для забезпечення розумової діяльності, підтримки пам’яті та самодисципліни йому потрібно безліч вітамінів, амінокислот і органічних сполук. Тому правильна дієта є одним із способів лікування психічних розладів поряд з лікарськими препаратами.

Жирні кислоти Омега-3

Головному мозку щодня необхідна кислота Омега-3. Вона забезпечує процеси в судинах, покращує роботу кровоносної та імунної системи, захищає нервові закінчення від негативного впливу токсинів. Вона запобігає запалення мозку, яке стає причиною перепадів тиску, підвищеної нервозності.

Цинк

Входить до складу багатьох препаратів і вітамінних комплексів для лікування депресії. При діагностиці неврозів і пограничних розладів у хворих спостерігається зниження цього мікроелемента на 14-20% від норми. Міститься в твердих сирах, морській капусті, м’ясі птиці та морепродуктах. Запаси цинку можна заповнити, додаючи в їжу пророщену пшеницю, випиваючи чашку ароматного какао на сніданок.

Вітамін В12

Нестача корисної речовини послаблює нервову систему, знижує ефективність роботи головного мозку, провокуючи загострення психічних захворювань. Вченими доведено взаємозв’язок низького рівня вітаміну В12 і депресивних станів у людини. Він міститься в рибі і продуктах тваринного походження, печінці, грибах.

Вітамін Д

Речовину часто пов’язують з формуванням кісткової системи. На ділі вітамін Д впливає на настрій, викликає сезонну депресію і сонливість. Для вироблення мікроелемента тілу потрібно сонячне світло. У невеликій кількості його можна отримати з жирної морської риби, яєчного жовтка, вершкового масла.

Фолати

Похідні фолієвої кислоти підтримують роботу нервової системи людини. Їх недолік загрожує сезонною нудьгою, проявом симптомів клінічної депресії, Для запобігання дратівливості і підвищення життєвих сил їжте більше квасолі і бобових, спаржі, апельсинів і арахісу.

Йод

Цінний мікроелемент бере участь у багатьох процесах, підтримує роботу щитовидної залози. При зниженні його рівня в організмі зменшується вироблення тиреоїдних гормонів, які безпосередньо впливають на настрій, самопочуття. Йододефіцит призводить до погіршення роботи мозку, діти гірше запам’ятовують шкільний матеріал. При гормональному збої людина стає плаксивою, сонливою, скаржиться на різкі зміни настрою.

Селен

При зниженні в крові цінного мікроелемента порушується робота щитовидної залози, змінюється рівень деяких гормонів. В організмі накопичуються токсини і вільні радикали, розвивається депресія і м’язова слабкість. При нестачі селену налягайте на морепродукти, страви з яловичини, курятини, молочні продукти.

Білки

При розщепленні в кишечнику білки дають організму цінні амінокислоти, які підтримують функції головного мозку. При суворій дієті у людини можуть загострюватися важкі психічні захворювання. Тому при схильності до неврозів і біполярному розладі лікарі рекомендують щодня включати в меню м’ясо і молочні продукти, сир, яйця, гриби.

Залізо

Індійські фахівці в області психіатрії довели, що недолік в харчуванні заліза – причина розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у маленьких дітей. Низький відсоток мікроелемента провокує анемію і кисневе голодування мозку, впливає на мислення та інші процеси. Речовина міститься в м’ясі і субпродуктах, буряках, гречаній крупі і соці граната.

Перераховані вітаміни і мікроелементи повинні міститися в раціоні будь-якої людини. При схильності до депресії, психічних захворюваннях харчуйтеся правильно, стежте за вмістом корисних речовин в крові за допомогою аналізів. Це допоможе без проблем і загострень пережити сезонну нудьгу і стресові ситуації на роботі.


Не пропустіть