6 ознак хвороби Альцгеймера, які з’являються до того, як виповниться 65 років

Неврологи попереджають: коли симптоми і ознаки хвороби Альцгеймера стають помітними не тільки самому пацієнту, але й його близьким, захворювання, швидше за все, вже знаходиться в досить серйозній стадії. Повністю вилікувати деменцію, на жаль, неможливо, але якщо почати терапію на ранніх стадіях, можна істотно уповільнити розвиток хвороби і надовго відкласти той період, коли починаються серйозні когнітивні порушення.

На жаль, ранню хворобу Альцгеймера, перші ознаки якої стартують в 50 і навіть 40 років, діагностують на перших стадіях ще рідше: люди в цьому віці схильні списувати порушення пам’яті і неуважність на стрес, втому або будь-які інші причини, але тільки не на ранню деменцію. У цый статті ми розповімо, які симптоми і ознаки  є приводом негайно звернутися до невролога. Навіть якщо вам ще далеко до 65 років.

Забудькуватість

Нормально щось забувати час від часу, але якщо ви помічаєте, що ваша пам’ять очевидно погіршується, що вам регулярно потрібно прикладати зусилля, щоб згадати ім’я знайомого або подробиці подій, що сталися нещодавно, пора бити тривогу.

Втрата речей

Вас повинна насторожити не епізодична, а постійна забудькуватість і особливо  «звичка» залишати речі в невідповідних місцях. Скажімо, якщо втрачені ключі в результаті виявляються в холодильнику, а окуляри або телефон – в хлібниці, і це відбувається кілька разів, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Схильність до повторень

Хвороба Альцгеймера позбавляє нас короткочасної пам’яті, і одна з ранніх ознак – нездатність запам’ятати вже отриману інформацію. Якщо ви самі або хтось із ваших близьких, отримавши відповідь на своє питання, ставите його знову і знову через кілька хвилин, це дуже поганий знак. Так, ми всі можемо через неуважність або від втоми не звернути уваги на відповідь або забути її, але чим частіше це відбувається, тим більше приводів для занепокоєння.

Погіршення сну

Почуття сонливості вдень, неможливість нормально спати вночі, часті пробудження, після яких довго не вдається заснути знову – все це також може бути ознакою хвороби, що розвивається. Для порушень сну може бути багато причин, але якщо ваше безсоння супроводжується неуважністю або забудькуватістю, вам варто звернутися до лікаря.

Читайте також: Вчені назвали поєднання продуктів, які призводять до деменції

Депресія

А також – апатія, дратівливість, перепади настрою, схильність впадати в гнів і страх. Всі ці зміни також характерні для людей, у яких починається хвороба Альцгеймера. Втім, пригнічений стан і брак життєвих сил – це в будь-якому випадку серйозний привід звернутися до лікаря.

Труднощі з формулюванням думок

Нам усім доводиться іноді брати паузу під час розмови, щоб точніше сформулювати думку або підібрати найбільш правильне слово. Але люди, у яких розвивається хвороба Альцгеймера, часто замінюють «втрачене» слово недоречним або невідповідним або взагалі замовкають, не в силах згадати правильне. І чим частіше це відбувається, тим важливіше звернутися до лікаря.


Не пропустіть