6 альтернатив антидепресантам, ефективність яких доведена наукою

При депресивному стані і неврозах лікарі призначають спеціальні препарати. Але багато антидепресантів мають протипоказання, часто дають побічні ускладнення, шкодять здоров’ю. Альтернативою стандартному підходу до терапії можуть стати нетрадиційні методи, ефективність яких давно доведена і підтверджена наукою.

Різні прояви депресивного стану зустрічаються у 40-50% людей, що живуть у великих мегаполісах. Стреси, нервозність, зміни настрою заважають зосередитися на роботі, призводять до проблем в особистому житті. Щоб не запустити захворювання, застосовуйте натуральні антидепресанти, корегуйте харчування і спосіб життя.

Підбираємо альтернативу антидепресантам

Основне призначення препаратів – терапія депресивних станів, підвищення в організмі рівня деяких гормонів. Дія антидепресантів направлена на придушення симптомів і зменшення тривоги, дратівливості. Але нерідко під депресію «маскується» гормональний дисбаланс при клімаксі, хворобах щитовидної залози і надниркових залоз. У цьому випадку використовуйте альтернативу таблеткам і заспокійливим препаратам.

Когнітивна поведінкова терапія

Традиційний метод лікування і виведення пацієнта з депресивного стану практикує більшість психологів. Він допомагає розібратися, які проблеми турбують людину в цей проміжок часу. Досвідчений фахівець проводить індивідуальні сеанси без антидепресантів. Більше 70% хворих після 15-20 відвідувань показують відмінні результати, позбавляючись від тривожних симптомів.

Екстракт звіробою

Корисна рослина містить амінокислоти, які пригнічують вироблення серотоніну і дофаміну. Ці гормони покращують емоційний стан, підіймають настрій, позбавляють від нав’язливих думок і безсоння. Екстракт присутній в складі багатьох заспокійливих препаратів, продається у вигляді настоянки або таблеток.

Лікування світлом

Не секрет, що сезонна депресія часто розвивається через нестачу сонячного світла. Без нього організм не виробляє вітамін Д, не може підтримувати стабільну роботу нервової системи. Світлотерапія знижує рівень мелатоніну – гормону, що провокує перепади настрою, дратівливість і хронічну втому.

Фізичні навантаження

Клінічні дослідження довели, що фізкультура стимулює вироблення серотоніну та інших гормонів задоволення. Додатково виводяться токсини, що пригнічують роботу мозку і нервової системи. За спостереженнями фахівців за ступенем впливу регулярні заняття спортом можна порівняти з прийомом деяких сильнодіючих антидепресантів.

Загальнозміцнюючий масаж

Під час процедури відбувається стимуляція активних точок, прискорюється лімфодренаж. Це на 25-30% знижує рівень гормонів, що відповідають за стрес, поліпшує якість сну, знімає перезбудження. У корі мозку запускаються процеси, спрямовані на придушення депресії.

Прийом вітамінів групи В

Доведено, що нестача вітаміну В6 і В12 може спровокувати порушення роботи нервової системи, привести до розвитку депресивного стану. Піридоксин і ціанокобаламін – важливі елементи, які підтримують регенерацію аксонів і нейронів, беруть участь в синтезі гормонів задоволення. Вони зміцнюють імунітет, допомагаючи без втрат пережити сезонну депресію і стресову ситуацію.

Для підтримки рівня вітамінів В6 і В12 обов’язково включайте в раціон такі продукти:

  • м’ясо курки, свинину, печінку;
  • морепродукти;
  • твердий сир;
  • курячі та перепелині яйця;
  • волоські горіхи і арахіс;
  • зелені овочі.

Пам’ятайте, що термічна обробка руйнує вітаміни. Тому відмовтеся від смаження на користь тушіння, приготування у власному соку. Рівень ціанокобаламіну знижує нікотин і етанол, тому від шкідливих звичок краще навідріз відмовитися.

Процес лікування за допомогою психотерапії

Ми вже згадали про методику когнітивно-поведінкової терапії, яка широко застосовується з 60-х років минулого століття. Вона допомагає впоратися з невротичними і психічними розладами, позбавляє від комплексів і переживань. Її основний принцип – прийняти особливості особистості пацієнта і зберегти здорову критику його дій.

Серед цікавих і простих прийомів, які допомагають позбутися від депресивного стану без антидепресантів:

  • Запис власних думок. Їх виклад на папері допомагає навести порядок в голові. Після психологічного аналізу стають очевидні першорядні проблеми, що хвилюють людину.
  • Ведення особистого щоденника. Протягом декількох днів або тижнів рекомендується записувати всі дії, вчинки і роздуми в окремий зошит. Це показує, що турбує сильніше, які моменти провокують занепокоєння.

Це найбільш прості способи, які можна використовувати в домашніх умовах. Вони не мають побічних ефектів, запускають приховані ресурси людини. Ведення щоденника знижує рівень стресу, тому рекомендується психологами кожній емоційній людині.

При стресовій ситуації і сезонній депресії антидепресанти є потужними засобоми, але здатні викликати звикання. Спробуйте перераховані альтернативи, займайтеся спортом і правильно харчуйтеся, щоб протистояти неврозам, з легкістю справлятися з роздратуванням і перевтомою.


Не пропустіть