5 жіночих хвороб, які загострюються через стрес

За деякими оцінками, кожен третій дорослий живе в стані хронічного стресу – і це дуже погана новина. Адже постійне нервове напруження, а також підвищений рівень кортизолу та адреналіну здатні серйозно підірвати наше здоров’я і навіть спровокувати розвиток серйозних захворювань.

Ось кілька недуг, які часто з’являються у жінок саме під впливом стресу.

Головний біль

При стресі вивільняються хімічні речовини, які впливають на стан нервів і кровоносних судин в головному мозку, що може призвести до розвитку мігрені – навіть якщо до того ви ніколи не страждали нічим подібним.

Запори

Хронічний стрес може привести до серйозних порушень роботи шлунково-кишкового тракту, збільшивши виробництво шлункового соку і уповільнивши просування їжі по кишечнику. В результати ми стикаємося з печією, здуттям живота, підвищеним газоутворенням, запорами або діареєю. Якщо ці неприємності стали вашими постійними супутниками, подумайте, чи не занадто багато стресу у вашому житті?

Часті застуди

Стрес пригнічує роботу імунної системи, через що ми стаємо особливо сприйнятливими до ГРВІ: легше «ловимо» віруси і довше з ними справляємося. Якщо ви буквально не вилазите з ліжка через застуди, можливо, вам час як слід відпочити і розслабитися.

Прищі і акне

Стресовий гормон кортозол впливає не тільки на вагу, але й на стан шкіри: цей гормон спонукає шкіру виробляти більшу кількість жиру, який закупорює пори і може привести до появи прищів.

Читайте також: Випий і заспокойся: 5 кращих чаїв від стресу

Метаболічний синдром

Небезпечний стан, при якому клітини стають менш сприйнятливі до інсуліну, якщо його вчасно не взяти під контроль, може розвинутися цукровий діабет другого типу. Вся справа в тому, що кортизол впливає на здатність нашого організму засвоювати глюкозу. Якщо «пік» стресового гормону швидко проходить, швидше за все, не відбудеться нічого страшного, але якщо рівень кортизолу постійно підвищений, через деякий час система засвоєння глюкози і «чуйність» клітин до інсуліну може порушитися.


Не пропустіть