5 способів врятувати землю на городі від парші

Якщо город вразить парша, в кінці сезону ви зберете бідний урожай овочів і фруктів, смакові якості і здатність до збрігання яких будуть гірше звичайного. Щоб уникнути появи грибка, потрібно правильно обробити грунт.

Утилізація

Залишене на грядках бадилля взимку перетвориться в ідеальне середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів, в тому числі і грибкових інфекцій. Тому після збору врожаю не забувайте прибирати з грядок усе рослинне сміття.

Бур’яни краще прибрати після неглибокого перекопування, тому що так ви позбудетеся не тільки від їх надземної частини, а й від корінців, які можуть привертати увагу паразитів.

Гіпс

Така добавка містить велику кількість кальцію і сірки, тому застосовується тільки на засолених грунтах, у складі яких перевищено допустимий рівень мінеральних солей.

Щоб переконатися в тому, що на вашій ділянці можна використовувати гіпс для боротьби з паршею, краще провести попередній хімічний аналіз ґрунту.

Якщо така добавка буде доречна, то в солонцюватий грунт вносьте 2-3 кг на 10 кв. м, а на солонцях не більше 5-6 кг. Гіпс вноситься під перекопування або розпушування в сухому вигляді. Крім боротьби з паршею, він допоможе збільшити врожайність і зміцнити імунітет рослин.

Гірчиця

Якщо від парші потрібно позбутися в середині дачного сезону, використовуйте гірчичний порошок. Цей засіб допомагає позбавлятися від грибка, а також знижувати чисельність колорадського жука, тому його часто застосовують для обробки картоплі.

Гірчичний порошок можна використовувати навіть незадовго до збору врожаю, так як він не шкідливий для рослин і людини.

Для обробки 3 кв. м грунту розведіть 200 г порошку в 10 л води, дайте настоятися 2-3 години і процідіть настій через марлю. Після збору врожаю гірчицю можна просто розкидати по землі і пролити водою.

Дати грунту можливість відпочити

Щоб боротьба з грибковою інфекцією стала більш ефективною, час від часу давайте грядкам можливість «відпочивати». Парша може зберігатися на одній ділянці близько 5 років, але якщо звільнити грунт від посадок, через 1-2 роки грибок ослабне, і боротися з ним буде набагато легше.

Важливо, щоб увесь цей час на ділянці не росло взагалі ніяких овочів, особливо буряку, моркви та картоплі, які грибок вражає частіше за інших.

Примусове знищення

Відразу після збору врожаю засейте ділянку вівсом, ячменем, житом або іншими злаковими культурами. Коли рослини витягнуться на 15-20 см, їх можна скосити і закласти в грунт в процесі перекопування.

Речовини, що входять до складу злаків, стануть профілактикою появи грибка, а також підвищать родючість землі. Засівати ділянку цими рослинами можна не тільки в кінці сезону, а й під час «відпочинку» грунту.

Читайте також: Осіннє перекопування ґрунту в городі: користь чи зайва трата часу?


Не пропустіть