5 швидких способів поліпшити своє самопочуття в спеку

У цій статті ми розповімо вам про те, як залишатися бадьорим і енергійним, коли показники термометра б’ють всі рекорди.

Носіть легкий, дихаючий одяг

Розтягнутися в купальнику на шезлонгу в спекотну погоду – мрія кожного городянина в літній сезон. Для тих, хто проводить його подалі від сонячних пляжів і освіжаючого морського бризу, є універсальна, але дієва порада, як врятувати себе від спеки. Носіть одяг з дихаючих тканин – такі елементи гардеробу допоможуть не тільки охолодити тіло, але й підтримати нормальний стан організму при рекордно високих показниках термометра.

На щастя, сьогодні в нашому розпорядженні є велика кількість тканин, з яких створюється красивий і легкий (що найголовніше) одяг. Для початку зверніть свою увагу на бавовну, льон і віскозу – саме ці матеріали стануть вашими вірними друзями в спеку.

Не ігноруйте питний режим

Людський організм схожий на країну чудес – чого вартий той факт, що він сам в змозі регулювати температуру тіла. Але для того, щоб в ньому не було збоїв, важливо пити достатню кількість води. Це зовсім не означає, що вам треба випивати не менше 20 склянок на день і сподіватися, що спека буде обходити вас стороною. Цілком достатньо випивати щоденну норму (8 склянок води) для того, щоб ваш організм, особливо шкіра, не страждав від дефіциту вологи. Також не варто забувати, що якщо ви активно займаєтеся спортом або сильно потієте в літню пору, води треба пити трохи більше, ніж 8 склянок. Головне – дотримуватися балансу питного режиму.

Не забувайте про SPF

Регулярне використання SPF в спеку – головне правило, яке допоможе захистити організм від підвищеної втоми і виснаження. При цьому слід пам’ятати, що засоби для захисту від УФ-променів повинні бути під рукою не тільки в літню пору, а й в інші сезони. Головне в цьому пункті – правильно вибрати текстуру б’юті-продукту з SPF: вона не повинна бути занадто рідкою, щільною або маслянистою. В іншому випадку ви ризикуєте закупорити пори і заблокувати зволоження шкіри.

Забудьте про нічні засоби для догляду

У світі краси до сих пір ведуться активні суперечки щодо необхідності використання косметичних засобів на ніч. Але що стосується спеки, тут все дуже просто – ніяких щільних і густих засобів для догляду. Не посилюйте ситуацію густим кремом або сироваткою, але ні в якому разі не відмовляйтеся повністю від зволожуючого догляду в цей час доби. Ніч – найкраще, що можна придумати для відновлення шкіри, так як саме в цей період регенеративні процеси відбуваються в дермі найінтенсивніше.

Використовуйте охолоджуючі засоби з розумом

Якщо ви збираєтеся охолодити найбільш розпалену ділянку вашого тіла за допомогою пакету з льодом, ви робите помилку. Замість цього краще помістити охолоджуючий засіб на місце пульсу на зап’ясті, шиї, грудях або скронях. Це точки, які виділяють найбільше тепла від тіла, так як в цих зонах вени розташовані найближче до поверхні шкіри. Таким нехитрим способом ви значно прискорите процес охолодження всього тіла.

Хронічні захворювання, які погіршуються влітку: допомога і профілактика

За цим же принципом ви можете прикласти щось холодне до задньої частини шиї або, точніше, до стовбура мозку, який проходить через шию і регулює температуру тіла. Вплив холодом на цю область прискорить наступ відчуття прохолоди і продовжить вашу працездатність.


Не пропустіть