5 правил підживлення, щоб розсада була міцною і здоровою

Підживлення розсади – це, напевно, одна із найбільш наболілих тем для городників. Всі постійно пробують найрізноманітніші добрива, народні способи і навіть аптечні препарати і обговорюють, що з цього працює краще.

Мабуть, прийшов час і нам поділитися своїми думками з цього приводу. Досвід вирощування розсади у нас вже великий, і на практиці ми переконалися в тому, що з внесенням добривом все далеко не так райдужно, як здається на перший погляд.

У цій статті ми розповімо про головні правила підгодівлі розсади і поділимося своїми перевіреними методиками внесення добрив. Ця інформація зараз багатьом стане в нагоді. Адже сезон розсади в самому розпалі.

Як правильно підживити розсаду: 5 важливих правил

1. Якісний грунт краще за добрива

Відразу скажу, що ми не дуже добре ставимось до частих підживлень розсади. Особливо на перших етапах росту і розвитку, коли їй в принципі не потрібно багато живлення. Підживлення в цьому віці здатне завдати більше шкоди, ніж користі. Тому тут потрібно діяти дуже обережно.

Варто купувати перевірений грунт одних і тих же виробників, в яких ви будете впевнені. Якщо земля дійсно хороша, можна вважати, що харчування в ній достатньо. Перше підживлення, на нашу думку, варто робити тільки після пікірування розсади, коли вона активно починає йти в ріст і їй дійсно потрібно більше живлення.

Так що, на першому етапі краще подбайте про хороший грунт, ніж про те, чим би таким підгодувати розсаду, щоб вона швидко пішла в ріст.

2. Підживлення при проблемах в розвитку

А ось коли дійсно потрібні підгодівлі на ранніх етапах, так це при проблемах у розвитку розсади.

Як правило, нестача живлення проявляється на листках. Вони починають бліднути, жовтіти або вкриватися плямами. Всі ці прояви цілком можуть бути результатом браку корисних речовин в грунті.

В цьому випадку, звичайно, потрібно підживити молоді рослини. І для цього достатньо внести будь-яке комплексне добриво для розсади. Не варто довго розбирати кольори і плями на листі, щоб визначити, якого саме елементу їм не вистачає. Найпростіше дати універсальний засіб і забути про проблему.

3. У підживленні варто знати “золоту середину”

Багато городників підгодовують свою розсаду всім підряд, не думаючи про те, що це може привести до зворотного ефекту. При занадто великій концентрації добрив рослини можуть легко загинути (особливо в перші тижні життя).

Причому, іноді наслідки зловживання добривами спочатку проявляються, як нестача живлення (жовтіє листя). Бачачи це, городники думають, що внесли недостатньо добрив і ще більше збільшують дозу. У підсумку це може призвести до загибелі розсади, вона просто “згорить” у вас на очах.

Щоб цього не сталося, уважно читайте інструкції на добривах і намагайтеся не перестаратися з народними методами підгодівлі, які можуть ще більше погіршити ситуацію.

4. Органічні добрива безпечніше мінеральних

Це правило виходить з попереднього. Мінеральні добрива як правило більш концентровані, ніж органічні, і вимагають дуже помірного внесення і строгого виконання вимог інструкції. З ними дуже легко переборщити і спровокувати проблеми, пов’язані з перепідживленням.

Саме тому більшість городників, намагаються використовувати саме органічні добрива. Рідкий біогумус, наприклад. Зараз таких добрив дуже багато в садових магазинах. Ви легко підберете для себе щось підходяще. Там дозування не таке ударне, як в мінералці, тому переборщити з ними дуже складно.

5. Підживлення після пікірування

Як ми вже говорили, свою розсаду ми завжди починаєм підгодовувати тільки після пікірування. Причому, і в цьому випадку варто діяти дуже обережно.

Через два тижні після пікірування розсади, ми підживлюємо її рідким біогумусом для овочевих культур (дозування завжди даємо по інструкції). Далі аж до висадки на постійне місце підгодовуємо один раз в 3-4 тижні.

Цієї періодичності розсаді цілком вистачає, вона прекрасно себе почуває і активно росте. І справа тут знову в грунті: при пікіруванні варто наповнити горщик порцією свіжого грунту і далі по мірі росту рослин регулярно його підсипати (для цього варто спеціально залишити в запасі пару сантиметрів до верхнього краю горщика).

Мабуть, на цьому все. Як бачите, необов’язково посилено підгодовувати рослини, щоб вони добре розвивалися. Головний інструмент городника – це почуття міри. Помірність важлива у всьому: як в поливі, так і в підгодівлі

Читайте також: Що робити, щоб розсада томатів росла товстенькою і кремезною


Не пропустіть