5 головних кроків до здорової та позитивної самооцінки

Самооцінка – найважливіший аспект психічного здоров’я та благополуччя. Вона відноситься до того, як ми сприймаємо себе, свою цінність та свої здібності. Проте розвивати та підтримувати позитивну самооцінку не завжди легко. Про те, як це зробити, ми розповімо в нашій статті.

Практикуйте самоспівчуття

Самоспівчуття – це ставлення до себе з добротою, розумінням та прийняттям, особливо коли стикаєшся з важкими емоціями чи ситуаціями. Воно включає визнання своїх недоліків і обмежень, а також визнання своїх сильних сторін і досягнень. Практикуючи співчуття до себе, ви можете навчитися приймати себе такою, якою ви є, з усіма своїми недоліками та вразливістю.

Один із способів практикувати співчуття до себе – почати з ставлення до себе, як ви ставилися б до друга або до своєї дитини. Говоріть із собою в добрій і підтримуючій манері і не відмовляйте собі в словах підбадьорення та втіхи, коли це необхідно.

Зосередьтеся на своїх сильних сторонах

Один із найкращих способів підвищити свою самооцінку – зосередитися на своїх сильних сторонах та досягненнях. Складіть список своїх досягнень, навичок та талантів та регулярно відзначайте їх. Замість того, щоб зациклюватися на своїх недоліках, зосередьтеся на сильних сторонах і використовуйте їх у своїх інтересах. Повірте, це дуже піднімає себе у своїх очах.

Піклуйтеся про себе

Турбота про своє фізичне та емоційне здоров’я має велике значення для підтримки позитивної самооцінки. Займайтеся тим, що приносить вам задоволення, наприклад, фізичними вправами, медитацією чи хобі, які вам подобаються. Крім того, не забувайте висипатися, дотримуватися здорового харчування та уникати шкідливих звичок. Турбота про себе також включає встановлення кордонів і визначення пріоритетів своїх потреб. Навчіться говорити людям «ні», коли це необхідно, і віддавайте перевагу тим видам діяльності, які сприяють вашому благополуччю.

Оточіть себе позитивними емоціями

Шукайте друзів і членів сім’ї, які підбадьорюють і підтримують вас, і обмежте час спілкування з тими, хто вас засмучує або змушує почуватися неповноцінною. Крім спілкування з людьми, знайдіть спосіб оточити себе позитивними твердженнями та посланнями. Напишіть позитивні афірмації на записках і розвішайте їх по будинку чи на робочому місці. Слухайте музику, що піднімає настрій або мотивуючі подкасти, читайте книги або статті, які надихають і підбадьорюють вас.

При необхідності зверніться за професійною допомогою

Іноді, незважаючи на всі наші зусилля, низька самооцінка може зберігатися. Якщо ви боретеся з негативними думками про себе, невпевненістю в собі чи нестачею впевненості, зверніться за професійною допомогою. Психотерапевт або консультант може дати вам рекомендації та надати підтримку, щоб допомогти вам подолати негативні моделі мислення та розвинути більш позитивне уявлення про себе.

Не пропустіть