4 часті проблеми при вирощуванні кабачків у відкритому грунті і способи їх уникнути

Багато дачників з задоволенням висаджують кабачки. Культура невибаглива, регулярно радує хорошим урожаєм. Кабачки смачні і корисні. З них готують оригінальні страви, консервують на зиму. Але, незважаючи на простоту вирощування, проблеми зустрічаються. Щоб їх уникнути, досвідчені городники дотримуються правил посадки і догляду, борються з городніми шкідниками і хворобами рослини.

Проблеми при культивуванні

Існують складності, серед яких є чотири частих, що вимагають втручання людини.

Проблеми при вирощуванні кабачків:

 • відмова від зростання;
 • гниття культури;
 • скидання зав’язі;
 • неправильна форма овоча.

Труднощі виникають з багатьох причин. Але їх можна вирішити, якщо прислухатися до порад досвідчених дачників.

Відмова від росту

Одна з причин того, що кабачки не ростуть – неякісне насіння. При покупці насіннєвого матеріалу дивляться на упаковку. Вибирають щільну і міцну, з обов’язковою інформацією про термін зберігання, виробника, його контактні дані. При необхідності зв’язуються з виробником і задають питання про проблеми з насінням. При відсутності інформації на упаковці краще не купувати матеріал.

Кабачки відмовляються рости, якщо місце посадки не задовольняє умови вирощування. Овоч погано росте після огірків, помідорів, гарбуза. Кабачки не люблять, коли повторно висаджуються на одній і тій же ділянці. Щоб уникнути такої проблеми, рекомендується дотримуватися сівозміни. Овоч добре росте після моркви, буряка, баклажанів, часнику і бобових.

Кабачки не ростуть при підвищеному рівні ґрунтових вод. Надлишок рідини не вітається культурою. Щоб цього уникнути, створюють високі грядки. У дерев’яний короб поміщають грунт, вносять добрива і висаджують кущі рослини. Таке пристосування забезпечує ріст кабачків.

При нестачі світла і тепла рослина дає тільки зав’язі, але врожаю можна не дочекатися. Кабачки люблять світло, а значить при посадці не використовуються затінені ділянки.

На ріст овоча впливають сусідні культури. Якщо поруч гарбуз, врожайність знижується. А кукурудза, помідори, буряк, цибуля сприятливо впливають на врожайність.

Неродючий грунт впливає на ріст кабачків. Тому грунт підгодовують 3 рази.

Підживлення:

 • До цвітіння. Вводять органіку і препарати Агрікол і Ефектон.
 • У період цвітіння. Грунт насичують органікою і мінеральними добавками.
 • При формуванні овочів. Використовують препарати Бутон і Агрікол.

Кабачки не ростуть на грунтах з підвищеним рівнем кислотності. Якщо після перевірки виявлено невідповідний грунт, кислотність знижують. Допомагають гашене вапно, борошно, перетерта крейда, торф’яний або деревний попіл. Після добрива овочі зацвітуть новими фарбами.

Гниття культури

Уражені гниллю овочі вилікувати неможливо, але попередити хворобу під силу навіть недосвідченому городнику.

Причини гниття плодів:

 • несприятлива погода;
 • грибкові ураження;
 • нестача йоду і бору;
 • надлишок азоту.

Кабачки потребують невеликого обсягу рідини, не переносять спеку. Якщо на зміну спеці приходить дощова погода, листя жовтіє, зав’язі опадають, кущі пропадають.

Спочатку кабачки поливають часто. Використовують теплу воду. В стадії плодоношення в спекотну погоду поливають до двох разів на тиждень. Заглиблення води в грунт 30 см. Гарна підмога – мульчування. По-перше, волога збережеться. По-друге, плоди не будуть стосуватися грунту. Це убезпечить від гниття.

При ураженні грибком плоди також загнивають. Побачивши ознаки гниття хоча б на одному плоді, овоч видаляють. При ураженні всього куща видаляють мульчу і обробляють грунт препаратами, виготовленими на основі сінної палички (Фітоспорин), або тріходерми (Тріходермін).

При нестачі бору загнивають стебла, плодоніжка, потім жовтіє листя, припиняється цвітіння. Допоможуть препарати, що містять бор. Наприклад, Брексил. При обробці чистим бором його попередньо розводять водою: 1,5 г до 10 л.

Відсутній йод компенсують препаратом «Гумат плюс 7 йод».

Надлишок азоту в грунті викликає гниття кабачків. Борються з проблемою за допомогою органічної підгодівлі. Перша підгодівля – розчин з коров’яку або курячого посліду. Друга проводиться через 14 днів. У розчин входять Гумат амонію і витяжка суперфосфату. Для мульчі беруть компост.

Скидання зав’язі

З цією проблемою часто зустрічаються недосвідчені городники, яким потрібно навчитися з нею боротися. При появі перших зав’язей позбавляються від квіток. В іншому випадку зав’язі опадуть, і отримати урожай не вдасться. Ділянки рослини, де росли квіти, знезаражують попелом.

Та ж проблема з’являється при відсутності запилення жіночих бутонів або комах-запилювачів. Допомагають рослині штучним шляхом. Зривають чоловічі квітки з пилком і пересаджують наліт на маточки. А щоб проблема більше не повторилася, кущі обробляють препаратами, які притягують джмелів і бджіл.

Причиною опадання зав’язей стає борошниста роса. Для лікування хвороби використовують мильно-содовий розчин, яким обприскують кущі. Інгредієнти: 5 г мила, чайна ложка соди, 2 л теплої води.

Неправильна форма овоча

Приємно отримати багатий урожай кабачків, де плоди рівненькі, однакового розміру і кольору. Але іноді форма овочів неправильна, кінці роздуті або завужені, з різними відтінками.

У першому випадку це дефіцит калію в грунті, позбутися якого допоможе попіл. Добриво розкидають по вологому грунті. На кущ використовується 2 склянки попелу.

В іншому випадку брак азоту, який ліквідується пташиним послідом або коров’яком. Підійдуть і компостні склади.

Любов до землі, знання правил агротехніки і сівозміни, уважне ставлення до рослин допоможуть вирішити головні проблеми, що виникають при культивації кабачків. А овочі дадуть відповідь на увагу хорошим урожаєм.

Читайте також: Як уникнути розтріскування томатів і отримати гарний урожай


Не пропустіть