12 продуктів, що уповільнюють старіння

Старіння – неминучий життєвий етап. Однак, ніхто не хоче розлучатися з молодістю і бадьорістю. У наших силах віддалити початок фізіологічного старіння. Достатньо включити в свій харчовий раціон наступні продукти і страви.

Є продукти, які допоможуть не тільки виглядати, але й відчувати себе молодше на декілька років, як мінімум.

Апельсини

Вітамін C, присутній в цих цитрусових, необхідний шкірі. Цей компонент перемагає запалення, зменшує зморшки. Вітамін C працює у виробництві всім відомого білка колагену.

Батат

Помаранчевий колір у батата – присутній завдяки бета-каротину. Цей антиоксидант необхідний для збереження пружності шкіри і нейтралізації шкідливого впливу зовнішнього середовища. Батат важливий для здоров’я очей і знижує ймовірність кардіохвороб.

Авокадо

Містить цінні жири і вітаміни. Фрукт відрізняється високим вмістом вітамінів C і E. Його властивості його проявляються в регулюванні ваги, зниженні вмісту холестерину, протидії запаленню і протекції від УФ-випромінювання.

Куркума

Має в своєму складі антиоксидант куркумін, який протидіє запаленню і згубному окислювальному стресу (які пошкоджують клітини, стимулюють старіння). Куркума, крім того, допомагає при артриті і хворобі Альцгеймера.

Оброблені високою температурою томати

Томати при термообробці дають омолоджуючий ефект. Справа в тому, що при готуванні томатів виробляється лікопін -антиоксидант, який захищає шкірний покрив від пошкоджень.

Броколі

Має високий відсоток сульфорафану, оберігає від онкозахворювань. Містить багато вітаміну C і каротиноїдів, що необхідно для здоров’я шкіри і очей.

Шпинат

Має в своєму складі вітаміни, антиоксиданти, мінерали Fe, Mg. Останній налагоджує сон, необхідний для функцій серця і балансу гормонів.

Кістковий бульйон

Цінне джерело мікроелементів і жирних кислот омега-3. Желатин, що виділяється з кісток при варінні, необхідному шкірі, корисний для шлунково-кишкового тракту і імунітету. Глюкозамін і хондроїтин, що містяться в такому бульйоні, допоможуть, якщо мучить біль в кістках і суглобах.

Горіхи і насіння

Жири в складі горіхів знижують холестерин, необхідні для функцій серця і дарують відчуття насичення. Вітаміни та мікроелементи в складі горіхів і насіння необхідні для здоров’я очей і шкіри і оберігають організм від негативного впливу зовнішнього середовища.

Риба

Жирні види (лосось, сардини) містять високий відсоток жирних кислот омега-3. Вони необхідні для роботи мозку і серця. Харчовий раціон з омега-3 зробить волосся міцним, а шкіру – молодою.

Яблука

Впливають на зниження ризику онкології, кардіологічних недуг, астми, діабету 2-го типу.

Ягоди

Ягоди містять багато вітамінів і антиоксидантів. Наприклад, чорниця – сильний засіб для виробництва антиоксидантів. Ця ягода покращує функції мозку і уповільнює розвиток вікових розумових змін.


Не пропустіть