11 вагомих причин приймати холодний душ кожного дня

Більшість з нас віддають перевагу приймати теплий душ, аніж холодний. Хоча влітку він є відмінним способом освіжитися. Правда, користі у такого душа набагато більше, ніж просто охолодження в спеку. Деякі плюси вельми несподівані.

Спалює жир

Холодний вплив активує жирову тканину. В організмі є 2 види жиру: білий і бурий. Другий відповідає за теплообмін і захист внутрішніх органів. Під впливом холоду бурий жир прискорює вироблення тепла (в 15 разів). В результаті спалюється і білий жир, а ще зникають зайві калорії.

Позбавляє від депресії

Холод активізує симпатичну нервову систему і збільшує вивільнення в мозку гормону норадреналіну. Він посилає сигнали від периферичних нервових закінчень до мозку, що призводить до антидепресивного ефекту. Також купання в холодній воді знижує рівень гормону стресу кортизолу.

Підвищує імунітет

Холодний душ прискорює метаболізм, що призводить до збільшення виробництва лейкоцитів, а вони відповідають за стан імунної системи і захищають організм від хвороб.

Зрозуміло, коли ти вже хворієш, під холодний душ вставати не можна. Це лише міра профілактики.

Читайте також: Медики назвали топ-12 продуктів для імунітету

Відновлює м’язи

Прохолодна вода зменшує запалення м’язів, звужуючи кровоносні судини. Також вона прибирає надлишки молочної кислоти, які виробляються після тренування і викликають біль в м’язах.

Покращує стан шкіри і волосся

Гаряча вода сушить шкіру, холодна таким ефектом не володіє. Вона робить її пружною і допомагає зберегти природний жировий баланс. А у волосся саме прохолодна вода закриває лусочки при обполіскуванні, після чого твоя шевелюра виглядає більш блискучою і красивою.

Підсилює кровообіг

Холодний душ допоможе крові циркулювати швидше, щоб підтримувати температуру тіла. Це сприяє бадьорості, кращій концентрації, а ще згодом ти помітиш, що у тебе перестали мерзнути руки і ноги.

Покращує сон

Засинати краще в прохолодній кімнаті. Те ж саме і з водою. Холодна дарує тілу набагато більше комфорту, тобі буде легше заснути.

Переконує

Якщо ти змусила себе зробити крок під холодну воду і робиш це кожен день, ти відчуваєш себе практично переможцем, готовим гори перевернути. Це піднімає настрій і робить тебе більш впевненою в своїх силах. Холод виступає в якості джерела так званого еустресу – хорошого стресу, який робить тебе сильнішою.

Вчить відчувати своє тіло

Холодний душ посилює твої фізичні відчуття. Розум очищається, і ти набагато краще відчуваєш своє тіло. Ця здатність залишається з тобою і поза ванною кімнатою.

Дає заряд бадьорості

Навіть хвилина під холодним душем розбудить тебе, а всі 10 дадуть величезний заряд бадьорості – не знадобиться ніякої кави, щоб прокинутися.

Підсилює витривалість до холоду (і позбавляє від метеозалежності)

Метеозалежність турбує дуже багатьох, але частіше за все, тих, хто з дитинства звик кутатися і зовсім не пристосований до перепадів температур фізично. Холодний душ послужить загартовуванням, зробить судини більш міцними. Ти набагато легше станеш переносити холод і менше будеш реагувати на зміну погоди.

Як змусити себе приймати холодний душ

Щоб приносити позитивний ефект, вода не обов’язково повинна бути дуже холодною. Прохолодної цілком достатньо. І, головне – привчатися до неї поступово.

Почни з теплого душу, а потім на короткий час – від 30 секунд до 2 хвилин – переключись на прохолодну воду.

Час холодної води можна поступово збільшувати, до 10 хвилин.

Якщо організм готовий, і є бажання – можеш приймати вже тільки холодний, але не довше 10 – 15 хвилин.

Деякі дослідження вказують якої температури повинна бути холодна вода, щоб приносити користь – але, насправді, для користі досить, щоб твоє тіло сприймало її як холодну. Згодом ти можеш сама зменшувати температуру.

З холодним душем слід бути обережним тим, у кого ослаблена імунна система і серйозні захворювання серця.


Не пропустіть