10 захворювань, які лікує басейн

Плавати – корисно!

1. Неврози

Вода при плаванні впливає на нервові закінчення по всій поверхні тіла, розслабляє і заспокоює. Вплив температури води регулює процеси збудження і гальмування, знімається стомлення, поліпшується пам’ять і увага за рахунок налагодження кровообігу мозку. Все це сприятливо впливає на центральну нервову систему. Після плавання людина легше засинає і міцніше спить.

Крім того, вода викликає приємні асоціації, яких не вистачає в повсякденності, що чудово впливає на психоемоційний стан в цілому.

2. Хвороби суглобів

У багатьох випадках плавання – єдиний вид спорту і фізичних навантажень, який показаний при хворобах суглобів, оскільки у воді людина не відчуває важкість свого тіла. Плавні рухи у воді масажують навколосуглобні тканини, тим самим поліпшується відтік лімфи, зменшується набряк суглобів, відбувається регенерація хрящових тканин, розслабляються спазмовані м’язи.

3. Грижа міжхребцевого диска

За статистикою, сьогодні на кожні 100 тисяч осіб припадає 100 випадків грижі міжхребцевого диска. У багатьох випадках лікування, плавання в басейні допомагає людині вилікувати цю хворобу без хірургічного втручання. Заняття в басейні дозволяють зміцнити м’язи спини, які в кінцевому підсумку беруть на себе частину навантаження, розвантажуючи тим самим пошкоджений міжхребцевий диск.

4. Параліч і часткова втрата здатності до руху

Головним проявом паралічу є відсутність або зниження довільної рухової активності, в результаті чого людина втрачає здатність ходити, здійснювати активні рухи. Тому плавання є практично єдиним варіантом фізичного навантаження.

Також плавання – це ефективний засіб профілактики інсультів, які часто і призводять до паралічу. Плавання сприяє нормалізації судинного тонусу і тиску, а також ефективно бореться з ожирінням, яке також є причиною артеріальної гіпертензії (причина інсульту).

5. Реабілітація після травм

За статистикою, кожен восьмий житель планети протягом життя хоча б один раз отримує важку травму у вигляді переломів, пошкоджень спини, розриви менісків і інші травми колін. Дуже велика частина травм призводять до хірургічного втручання, після якого організм людини вимагає відновлення.

Плавання в басейні сприяє швидкому відновленню м’язового навколохребцевого каркасу, повертає тонус м’язів і знижує больовий синдром, що дозволяє розширити руховий режим.

6. Ожиріння, зайва вага

Плавання при ожирінні дає одночасне навантаження на всі м’язи, але при цьому повністю знімає його з хребта і суглобів ніг, в порівнянні з будь-яким іншим “сухопутним” фізичним навантаженням, адже вода забезпечує ефект невагомості.

Крім того, плавання, аквааеробіка і навіть просто купання дуже корисні для серцево-судинної системи (велика проблема для повних людей): поліпшується кровообіг, приплив крові йде до всіх внутрішніх органів, при цьому поліпшується і відтік крові з периферії, стабілізується тиск.

7. Хвороби серця

Плавання є ефективним засобом лікування і профілактики хвороб серцево-судинної системи, таких як: гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, атеросклеротичне ураження судин.

Використання плавання для лікування і профілактики захворювань серцево-судинної системи дає можливість знизити навантаження на організм від застосування хімічних препаратів, а іноді і зовсім відмовитися від них.

8. Бронхіт і бронхіальна астма

Плавання є одночасно і дихальною гімнастикою, і масажем, а також надає чудовий вплив на нашу дихальну систему. Заняття в басейні показані всім хворим з патологією бронхолегеневої, і прекрасно підходить для профілактики і підвищення функціональних показників дихальної системи, а так само опірності всього організму.

Людям, що страждають патологією бронхо-легеневого апарату не просто доцільно, але життєво необхідно займатися плаванням.

9. Варикозне розширення вен

Хворим на варикоз заборонені багато силових вправ в тренажерному залі, біг і інтенсивна аеробіка, оскільки це веде до збільшення навантаження на ноги, що сприяє збільшенню венозного тиску в нижніх кінцівках. Це призводить до розвитку і поглиблення варикозного розширення вен.

Тренування в басейні не мають таких наслідків. Під час занять плаванням, за рахунок перебування тіла в горизонтальному положенні, відбувається відтік крові від ніг, а також спостерігається зниження навантаження на ноги в порівнянні з іншими видами спорту.

Плавання чудово впливає на вени, забезпечує їм розслаблення і нормальну циркуляцію крові.

10. Порушення постави

Порушення постави – поширене відхилення в стані здоров’я дітей. Якщо в початкових класах порушення постави реєструється лише у кожного п’ятнадцятого, то до моменту закінчення школи вона зустрічається у половини дітей.

Під час плавання тіло людини знаходиться в невагомому стані, завдяки чому відбувається зниження гравітаційних навантажень на хребет. Одночасно воно стимулює зміцнення м’язового корсету хребта, гармонізує тонус м’язів грудної клітки і попереку. Плавання розвиває координацію рухів, яка в значній мірі страждає у дітей, що мають порушення постави.

Джерело

Не пропустіть