Звички і б’юті-помилки, через які наша шкіра ночами швидко старіє

У шкіри теж є свій графік роботи: в першій половині дня вона активно виділяє себум, після обіду починає відновлюватися, а ввечері і вночі максимально сприйнятлива до всього, що опиняється на ній. Це період посиленої регенерації, і в наших силах допомогти епідермісу в непростій справі. На жаль! Багато хто робить все навпаки і прокидається з набряками, темними колами і новими зморшками.

Недостатнє зволоження

Вночі епідермальний бар’єр слабшає – за рахунок цього підвищується проникність шкіри, активні компоненти швидше досягають мети і проникають глибше. Пік проникності спостерігається з 20:00 до 00:00. Ось чому саме в цей час рекомендують наносити вечірній догляд.

Але є у цього процесу і свої мінуси: чим слабкіший захисний бар’єр, тим швидше випаровується волога. До того ж в проміжок з 00:00 до 04:00 шкіра виділяє мало себуму. Зволожуйте її по максимуму, якщо не хочете прокинутися зі зневодненим епідермісом. При цьому текстура крему не повинна бути надто щільною (отримаєте набряки) або зовсім невагомою (такий не захистить від втрати вологи).

Перевантаження шкіри навколо очей

Повірте, подвійна порція крему не зітре «гусячі лапки», а ось вилитись у ранкові набряки цілком може. Під щільним шаром засобу шкіра перестає дихати, рідина накопичується в тканинах (а зона навколо очей сама по собі відрізняється підвищеною гідрофільністю). Оптимальна порція для одного нанесення – не більше рисового зернятка.

Не слід розподіляти крем на область рухомої повіки: так у нього буде більше шансів потрапити на слизову. Наслідки сумні: від печії, почервоніння і роздратування до все тих же набряків і припухлості.

Сон на животі або на боці

Мабуть, цим ми шкодимо шкірі найбільше. По-перше, сон обличчям в подушку – вірний шлях до набряків. Під дією сили тяжіння рідина накопичується в області навколо очей. До речі, сон у незручній позі теж може привести до застою лімфи. Але це ще півбіди.

Як щодо нових зморшок і заломів? Від постійного контакту з подушкою, навіть якщо у вас шовкова наволочка, шкіра деформується. Якщо ви звикли спати на одному боці, проведіть експеримент: порівняйте половину обличчя, яка дотикалася до подушки, і ту, яка з нею не контактувала. Напевно з одного боку буде виразніше видно зморшки, темні кола і мішки. Висновок: привчаємо себе спати на спині.

Перебір з активними компонентами

Ослаблення бар’єрних функцій може загрожувати не тільки високою проникністю – шкіра також стає більш чутливою. Існує великий ризик появи подразнень, свербіння і алергічних реакцій. Тому тестувати перед сном нову концентровану сироватку – погана ідея.

Залиште високі концентрації активних речовин на ранок – вдень ​​шкіра відреагує на них краще. На ніч використовуйте менш концентровані – за рахунок підвищення проникності вони подіють не гірше, а ви не прокинетеся з роздратуванням.

Недосипання

Нещодавно вчені з’ясували, що вночі шкіра чистить клітинний матеріал від мутацій ДНК. Через безсоння і навіть епізодичні порушення режиму цей процес порушується, і трапляються різні неприємні речі. Наприклад, вона сильніше пошкоджується ультрафіолетом. Також шкіра стає більш чутливою, прискорюються темпи старіння, можуть проявитися шкірні захворювання.

Якщо ви не виспалися, поставтеся уважніше до можливих пошкоджень шкіри: обов’язково наносите SPF, не використовуйте агресивні компоненти, пілінги, відкладіть складні маніпуляції в кабінеті косметолога. Тим, хто погано спить, протипоказано і тейпування: існує великий ризик травмування шкіри.

Читайте також: 4 табу перед сном, які викликають безсоння і нездоровий колір обличчя


Не пропустіть