Жіноча, чоловіча і дитяча ладанка: як обрати християнський оберіг з дорогоцінних металів?

Окрім натільних хрестиків у православних християн як особливий оберіг прийнято носити ще й ладанку. Як її обрати для жінки, чоловіка чи дитини? Ладанка має бути з золота чи срібла? Як правильно носити такий християнський оберіг? Відповідаємо.

Ладанка – не менш важливий православний символ захисту людини як і натільний хрестик. Але якщо ж про хрестик нам майже все відомо, то про носіння ладанки більше почали згадувати тільки зараз, в доволі складні часи. І якщо ж ви маєте намір придбати такий цінний подарунок для рідної чи дуже близької людини, перед тим, як купити срібну або ж золоту ладанку, варто все ж ознайомитися з певними рекомендаціями від спеціалістів. І ось декілька порад від експертів Столичної Ювелірної Фабрики™.

Неважливо, з якого металу виготовлена ладанка – із срібла чи золота. Кожна з них має силу. Тут варто задуматися саме над символікою, чи тим, що хочете передати, укріпити або чим «наповнити» людину, якій купуєте таку дорогоцінну прикрасу. Адже ладанки бувають не тільки у звичному для більшості з нас вигляді ікон Богородиці, Ісуса Христа, Миколи Чудотворця. Є й інші різновиди прикраси. Наприклад, ладанки з написами. Найчастіше на них нанесені молитви на захист («Отче наш» або ж молитва святому), 90-й Псалом.

Кому потрібна ладанка?

А тепер давайте розберемося, кому ж ладанка потрібна. В першу чергу ладанки даруються при проведенні церемонії хрещення дитини. Традиційно, майбутні куми підбирають на подарунок ладанку з так званим янголом-охоронцем по імені – іконою святого, що буде оберігати малечу. Також діткам дарують обереги з ликом Миколи Чудотворця, який завжди вважався захисником дітей. Ладанка для дитини має бути овальної чи круглої форми. А от з якого дорогоцінного металу виготовлена ладанка – особливого значення не має. До речі, дитячі ладанки не вішають на шийку немовляти чи малюка. Такі види захисних прикрас зазвичай пристібають на шпильку до дитячого ліжка або ж бортику візочка, але так, щоб дитина до неї не дотягнулася й не поранилася.

Ладанки для жінок найчастіше більш витончені, ніж чоловічі. Вони невеликого розміру овальної, ромбовидної, круглої форми. Є навіть у вигляді серця. Жіночі ладанки прикрашені красивими візерунками чи чарівним сплетінням різних видів золота. Універсальною ладанкою є ікона Пресвятої Богородиці. Вважається, що саме вона оберігає жінок, навіює спокій, дарує гармонію. В залежності від потреби жінки чи дівчини, ікона Божої Матері може нести ту, чи іншу символіку.

  • Ладанку з Матір’ю Божою Казанською дарують дівчині на заручини та весілля. Вважається, що саме вона благословляє на подальше щасливе шлюбне життя.

  • Семистрільна ікона – захищає свою власницю від негативного впливу недобрих людей.

  • Так звана ладанка «Знамення» допомагає швидше одужати або ж навести лад у сімейних стосунках.

  • «Смоленська ікона Богоматері» відведе біди, подарує спокій.

Ладанки для жінок

Чоловічі ладанки мають інше сакральне значення, тому не дивно, що вони значно відрізняються від дитячих і жіночих. Вони менш вигадливі, найчастіше прямокутної чи куполоподібної форми, та мають лики святих образів чоловічої статі по імені власника. Але також бувають й інші ладанки для чоловіків:

  • Микола Чудотворець – покровитель тих, хто часто подорожує чи проводить по роботі багато часу в дорозі або ж на воді. Тобто підходить водіям, морякам, яхтсменам і т.д.

  • Тим, в кого доля пов’язана з роботою, що має певні ризики для життя, підходить ікона великомученика Георгія Переможця. Він є захисником військових, пожежників, рятувальників, поліцейських.

  • Ладанку з ликом Пантелеймона Цілителя дарують тим, у кого є проблеми зі здоров’ям.

Як правильно носити ладанку?

Дорогоцінні натільні ладанки як правило носять на ланцюжку із золота або срібла, які підбираються в залежності від того, з якого металу виготовлений сам оберіг. Ладанку можна носити, підвісивши на ювелірну гайтанку – мотузку зі шкіри або міцного текстилю. Не дивлячись на те, що мода на носіння декількох ювелірних підвісок на одному ланцюжку зараз саме на піку своєї популярності, підвішувати ладанку й хрестик на один виріб все ж не варто.

Пам’ятайте, що ладанка має сакральне значення, тому виставляти її на показ не потрібно, краще носити оберіг поближче до тіла. Також неактуальною ладанка буде й на світському рауті чи вечірці. Якщо ж не хочеться розлучатися з нею на короткий час, то її можна пристебнути на шпильку під одягом.

Де можна купити ладанку зі срібла чи золота?

Придбати ладанки з дорогоцінних металів можна як і в ювелірному магазині, так і в церковній крамниці. Єдина відмінність між такими захисними оберегами, що придбану в магазині, у бутіку чи на сайті ладанку перед носінням варто освятити в церкві. До речі, на сайті Столичної Ювелірної Фабрики™ та в бутиках компанії по всій Україні дуже великий вибір ладанок для кожного: дитячих, жіночих та чоловічих. Обрати саме той оберіг, який потрібен в цей момент, вам допоможуть професіональні консультанти.


Не пропустіть