Якщо загноїлося око: через що виникає кон’юнктивіт і як його лікувати

Запалення оболонки ока називається кон’юнктивіт. Він може бути алергічний, вірусний і бактеріальний. Найчастіше люди страждають від бактеріального. Поради, як його перемогти.

Якщо, алергічний кон’юнктивіт – наслідок алергічної реакції організму людини на той чи інший алерген, то вірусний виникає через ослаблення імунітету і виникнення інфекції в організмі. Бактеріальний кон’юнктивіт виникає внаслідок безпосереднього зараження слизових оболонок ока хвороботворними бактеріями, здебільшого стафілококами або стрептококами.

Якщо у вас бактеріальний кон’юнктивіт, необхідно дотримуватися гігієни і запобіжних заходів. Ретельно мийте руки, перш, ніж доторкнутися до очей, не витирайте обличчя загальним рушником. Знову ж правильним кроком буде звернутися до фахівця-офтальмолога, який поставить точний діагноз і призначить адекватне лікування.

У домашніх умовах при бактеріальному кон’юнктивіті ефективні очні краплі левоміцетин, які для профілактики можна капати і в друге, здорове око. Гній, який підсихає і не дає відкрити очей, можна прибирати настоєм ромашки або несолодким міцним чаєм.

Якщо на очі дратівливо впливає світло, підберіть сонцезахисні окуляри, але ні в якому разі не закривайте очей пов’язкою. Так ви поліпшите умови для розмноження хвороботворних бактерій.


Не пропустіть