Як зрозуміти, що у вас алергія на алкоголь

Як розповів професор Університетського медцентру Геттінгена (Німеччина) Томас Фукс, є люди, яким стає погано після вживання буквально однієї-двох порцій спиртного. Проблема, швидше за все, в алергічній реакції на алкогольний напій, а точніше сказати, на компоненти.

Якщо після декількох ковтків вина або іншого алкоголю відчувається сильне серцебиття і червоніє обличчя, потрібно насторожитися. Особливо, якщо на наступний день після застілля особа, яка випила зовсім небагато, відчуває себе розбитою і має всі ознаки похмілля.

За словами професора, безпосередньо на алкоголь алергія буває, але дуже рідко. Набагато частіше є проблема з розщепленням гістаміну. Ця речовина зустрічається, наприклад, у великій кількості в червоних винах.

– Також стан цих людей погіршується після вживання продуктів, які містять гістамін – ковбас, рибних консервів, деяких видів сиру. Один із характерних симптомів проблеми з розщепленням гістаміну – закладеність носа, – зазначив експерт.

Деякі люди реагують на сульфіти, які зустрічаються в білому і червоному винах, а також на хміль, який міститься у пиві. При цьому спиртова складова може посилювати алергічну реакцію.

При алкогольній алергії навіть невелика кількість випитого здатна викликати симптоми аж до анафілактичного шоку.

Крім того, потрібно пам’ятати, що міцні алкогольні напої можуть провокувати алергічну реакцію на продукти, які раніше людина могла їсти без наслідків. Річ у тім, що спиртне підвищує здатність травної системи засвоювати речовини, які надходять в організм. Один із прикладів – часто зустрічається алергія на м’ясо птиці, яким людина закушувала алкогольні напої.

Джерело 7mednews

Не пропустіть