Як зробити так, щоб нігті росли швидше?

Ослаблені нігті не можуть нормально рости, тому головне завдання – зміцнити їх. Що для цього потрібно? Правильний повсякденний догляд, правильне харчування і ще декілька хитрощів.

Все, що вам потрібно знати про ріст нігтів

«Ніготь росте без перерв», – пояснює лікар Софі Геттманн. Нігті на руках ростуть в три рази швидше (від 3 до 4 мм на місяць), ніж на ногах. А повне оновлення нігтя відбувається через чотири-шість місяців. Швидкість росту нігтів знижується з віком. Вони ростуть швидше на домінуючій руці (так як там велика активність і кровопостачання) і влітку, коли тепло (гіпервакууляризація).

Чому нігті перестають рости?

«Анемія, алергія, нестача кальцію або амінокислот можуть бути причинами уповільнення росту нігтів», – каже Соланж Момо, директор по маркетингу Mavala International, відомого бренду доглядової косметики. Деякі лікарські препарати також можуть зупинити ріст. Крім того, «занадто тугі кільця для носіння можуть блокувати нормальний кровотік». На кровотік також впливає робота за комп’ютером – сильне тривале ритмічне натискання на клавіші травмує подушечки пальців. Нарешті, важливо захищати руки і нігті рукавичками при митті посуду, використання миючих засобів або під час роботи в саду – побутові засоби і хімікати можуть послабити нігтьову пластину.

Я хочу, щоб мої нігті швидко росли, як мені за ними доглядати?

Щоб збільшити швидкість росту нігтів, потрібно підсилити приплив крові в пальцях. Для цього ви можете виконувати невеликі, дуже прості вправи вдома. Щоб забезпечити щоденне надходження поживних речовин, обережно масажуйте область кореня нігтя спеціальним засобом (поживна олія для нігтів або живильний і зволожуючий крем для пошкоджених нігтів). Натуральні рослинні олії – відмінні союзники для живлення нігтів. Найкраще для цього підходять олія солодкого мигдалю, зародків пшениці, жожоба, оливкова, арганова і, звичайно ж, рицинова олія.

Як зробити так, щоб нігті росли швидше?

«Щоб зберегти хорошу довжину, не допускайте затискання нігтів і підпилюйте їх правильною гнучкою пилою», – радить Соланж Момо. Щоб стимулювати кровообіг в нігтьовому ложі, що сприяє росту нігтів, ми виконуємо довгі і енергійні рухи вперед-назад (не перегріваючи ніготь) за допомогою полірувальної машинки, на манікюрі. Не забуваємо про кутикулу, злегка відсуваючи її. Так візуально ніготь буде здаватися довшим.

Уникайте гель-манікюру або перманентних лаків. Цей вид манікюру сильно послаблює нігті (особливо полірування і агресивний розчинник) і не дає їм дихати. Час від часу давайте нігтям відпочити від гель-лаків, залишаючи їх природними.

Чи ефективні харчові добавки?

Найважливішою харчовою добавкою для здорових нігтів є пивні дріжджі. Їх можна приймати в капсулах, порошках або жувальних цукерках. Більшість з них поєднують в собі глобальну дію на нігті, волосся і шкіру. В ідеалі потрібно дотримуватися збалансованої дієти, багатої на вітаміни груп A, B, C, D, E, а також мікроелементами і мінералами (кальцій, йод, сірка, залізо, кремній, магній). Також важливу роль відіграють амінокислоти, такі як цистин, який бере участь в утворенні кератину і надає стимулюючу дію на ріст нігтів.

Читайте також: Гарний осінній манікюр: 15 стильних варіантів


Не пропустіть