Як зберегти овочі до весни свіжими: найважливіші моменти

Виростити хороший врожай овочів на дачі – справа не легка, але ще важче зберегти його до весни.

Час зберігання овочів, їх смак і зовнішній вигляд залежать не тільки від вибору способу зберігання, але і від умов їх вирощування.

Важливо використовувати для зимового зберігання тільки ті овочі, у яких немає ніяких дефектів, пошкоджень шкідниками і захворювань.

Не менш важливо перед закладанням овочів ретельно прибрати, просушити і продезінфікувати приміщення, в якому вони будуть зимувати.

Це основні правила зберігання культур, але у кожного овочу є свій секрет зберігання, який продовжить його свіжість на довгий час.

Картопля

Це найпопулярніший овоч, який зберігається в погребі, мабуть, у кожного городника і завжди присутній в раціоні людини.

Щоб зберегти урожай картоплі до весни доведеться докласти певних зусиль.

При потраплянні світла бульби зеленіють, утворюють отруйну речовину, а при надлишку тепла в приміщенні вони почнуть проростати і стануть млявими. Що ж робити?

Оптимальними умовами для зберігання картоплі буде температура + 2 … + 3 ° С і 80-90% вологість повітря, а також повна відсутність світла, то найкращим місцем для зимівлі цієї культури стане підвал або льох, який не промерзає в люті морози.

Перед відправкою картоплі на тривале зберігання, її необхідно просушити протягом декількох днів в добре провітрюваному місці. Потім бульби потрібно перебрати, прибравши всі хворі і пошкоджені екземпляри і відсортувавши бульби за розміром на їжу і посадку.

Досвідчені городники зберігають картоплю в ящиках або контейнерах, в яких є отвори для провітрювання картоплі, щоб вона не зопрівала.

Допоможуть запобігти загниванню бульб суха деревна тирса або листя горобини, ними пересипають картоплю. Тирса затримає вологу, а в листі горобини містяться фітонциди, які знешкоджують хвороботворні мікроби.

Морква

Час зберігання моркви в більшій мірі визначається її сортом і умовами вирощування.

Щоб зберегти урожай коренеплоду до весни, краще вибирати середні та пізні сорти.

Перед закладанням на зберігання, моркву потрібно очистити від землі, прибрати бадилля і попередньо просушити.

Моркві підійдуть такі ж умови зимівлі, як і картоплі, тобто закладка в невеликі ящики і пересипання тирсою, піском або листям горобини. Але існує ще один ефективний спосіб – зберігання в глині.

Для цього необхідно приготувати сметано подібний розчин з глини і води, а потім застелити дно ящика плівкою, викласти моркву в кілька рядів і залити її сумішшю.

У глині ​​коренеплід «законсервується», завдяки чому зможе зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх смакових властивостей.

Буряк

Буряк любить більш високу вологість, ніж картопля і морква, оптимальним показником буде 85-95%. Тому зберігати цей коренеплід слід в нещільно закритих, невеликих ящиках з дерева.

Буряк попередньо очищають від бруду, намагаючись не пошкодити шкірку, і просушують в добре провітрюваному місці.

Якщо в погребі підвищена вологість, то цей овоч в ящику слід пересипати тирсою, листям калини, сіллю або сумішшю з крейди і піску.

Капуста

Щоб урожай свіжої капусти радував до самої весни, потрібно ретельно підійти до вибору її сортів, підійдуть середньостиглі, середньопізні і пізньостиглі.

Досвідчені городники вважають за краще збирати урожай капусти для зберігання в той період, коли середньодобова температура починає складати лише 0 … + 5 ° С, так як в цей час дихання в качанах сповільнюється.

Оптимальною температурою для зберігання вважається -1 … + 1 ° С і вологість 90-95%. Зберігати білокачанну капусту слід на стелажах, вгору корінням, або ж підвісити до стелі за кореневище.

Також можна «законсервувати» цей овоч в глині, так само, як і моркву.

Читайте також: Встигнути до зими: як законсервувати саму дачу і підготувати продукти для зимового зберігання


Не пропустіть