Як зберегти буряк до нового врожаю

Буряк, який ви збираєте з своїх грядок, не завжди добре і довго лежить. Причинами появи гнилі можуть бути і сира земля, якщо ви погано просушили овочі переді тим, як класти їх на зберігання, і занадто тепле приміщення, не вентильоване, та й сам буряк може бути різним, з захворюванням або гниллю всередині.

Для збору врожаю вибирайте сонячний день, щоб буряк можна було добре просушити. Коли викопуєте буряк, відразу оглядайте його та вибирайте якісний. Пошкоджений, гнилий – залишаємо на заготовки.

Найкраще зберігається буряк середнього розміру. Обрізаємо бадилля і залишаємо його просушуватись на сонці. Можна навіть відразу скласти в ящики в один шар і періодично перевертати овочі. Сушимо мінімум 2 дні. Коли зріз від бадилля добре просохне, тоді можна вже прибирати буряк в підвал.

Якщо немає підвалу тоді робимо таким чином. Буряк, який ви плануєте з’їсти найближчим часом через порізи і пошкодження, складаємо в мішок з-під цукру або від корму для птиці, не туго зав’язуємо і ставимо в прохолодне місце – балкон, веранда і т.д.

Той буряк, який ви хочете зберегти довше, обмазуємо глиняною бовтанкою. Беремо половину відра глини і заливаємо її водою, залишаємо на тиждень, щоб глина добре просочилася вологою і перетворилася в пластичну масу.

Перемішуємо масу і даємо трохи відстоятися, щоб вийшла зайва вода, її зливаємо. І в цю масу вмочуємо буряк, покриваємо овоч з усіх боків.

Просушуємо в ящиках в один шар, можна і на сонці. Коли все висохне, складаємо повний ящик буряка і зберігаємо його на лоджії, балконі, в коморі, біля вхідних дверей.

Читайте також: Як правильно посадити цибулю сіянку в вересні на зиму: 5 порад


Не пропустіть