Як врятувати кору плодових дерев від розтріскування народними методами

Неправильно проведена обрізка, відсутність регулярного поливу, погані погодні умови, різкі перепади температури і захворювання деревини призводять до розтріскування кори. Врятувати дерево від цього можна народними методами без великих витрат.

Побілка

Опіки від зимових сонячних променів і різкі перепади температури пошкоджують кору дерев, провокують розтріскування. Побілка допоможе запобігти цьому, захистить від грибка і нашестя комах.

Перед обробкою вже наявні тріщини замазують садовим варом. Побілку роблять з 8 л води, 1 кг гною, 1 кг гашеного вапна і 200 г мідного купоросу. Інгредієнти перемішують до однорідності і настоюють годину. Також побілку роблять з 10 л води, 2,5 кг гашеного вапна, 1 кг глини, 1 л клею і 0,5 кг мідного купоросу.

Готовий засіб наносять пензлем або віником на стовбур, захоплюючи нижні скелетні гілки. Для молодих дерев з ніжною корою в суміш потрібно додавати менше вапна.

Глина

Побілку легко замінить глиняна бовтанка. Для її приготування спочатку змішують ¼ відра глини з 2,5 л води і настоюють дві доби. Потім проціджують через сито і додають кінський або коров’ячий гній. Масу перемішують і, якщо потрібно, вносять ще трохи гною до отримання консистенції густої сметани. Туди ж вливають 50 мл препарату «реаніматор» і замішують до готовності.

Отриману глиняну бовтанку наносять на кору. Якщо вже є тріщини, то попередньо їх знезаражують 2% -ним розчином марганцівки.

Борознування

В якості профілактики появи тріщин доцільно ранньою весною проводити борознування. Для цього гострим ножем роблять невеликі надрізи на корі з проміжком 5-7 см по всій довжині стовбура до нижніх гілок. Для запобігання інфікування порізи обробляють олійною фарбою з додаванням будь-якого фунгіциду або садовим варом.

Періодичність борознування – раз в 2-3 роки.

Газета

Якщо для регіону характерна холодна зима, то однієї побілки або бовтанки буде недостатньо. У цьому випадку важливо захистити стовбур, наприклад, газетою. Вона вкриє не тільки від морозу, але також від вітру і сонця.

Газету в кілька шарів обертають навколо стовбура і закріплюють мотузкою. Нижні товсті гілки теж вкривають.

Рубероїд

Цей матеріал також прекрасно підходить для захисту кори. Достатньо обмотати восени стовбур рубероїдом, і він буде захищений, в тому числі і від гризунів.

Головне – прибрати рубероїд навесні відразу, як тільки потеплішає, інакше стовбур перегріється і потріскається.

«Щеплення»

Коли у дерев навесні починає рухатися сік, можна приступати до щеплення «містком». Як правило, його роблять на ділянках з кільцеподібним пошкодженням. Для проведення лікування дерева заготовляють живці довжиною на 10 см більше самої ділянки ушкодження. Це повинні бути м’які однорічні пагони.

На початку тріщину очищають від садового вару. Далі краї ушкодження рівняють гострим ножем, не торкаючись шкіри стовбура. Для процедури беруть таку кількість живців, яка прикриє пошкодження. З них обривають бруньки, а кінці зрізують навскіс.

Над ураженою ділянкою кори і під нею роблять Т-подібні надрізи, відступивши 1 см від краю. Потім їх відгинають і вставляють по колу живці. Ні в якому разі не можна плутати верхівку і низ прищепи. Далі живці закріплюють тканиною, змоченою в садовому варі, а зверху замотують широким пластиром.

Рекомендується починати профілактику розтріскування в перший рік після посадки. Адже якщо тріщини вже з’явилися, то залікувати їх і відновити нормальний розвиток дерева буде набагато складніше.

Читайте також: Як правильно обрізати яблуню восени: п’ять основних правил


Не пропустіть