Як прискорити ріст волосся

Як прискорити ріст волосся: поради трихолога

1. Брак заліза

Перша і найпоширеніша причина уповільнення росту волосся – анемія, або нестача в організмі заліза. Я насамперед відправляю пацієнтів перевірити рівень гемоглобіну, і якщо він нижче норми, рекомендую ввести в раціон темно-зелені овочі, м’ясо, морепродукти і бобові. Якщо через пару тижнів після зміни раціону ситуація не поліпшується, варто подумати про прийом залізовмісних біодобавок.

2. Брак сну

Гормон мелатонін, який наш організм виробляє тільки в повній темряві і особливо активно, коли людина спить, безпосередньо впливає на ріст волосся. Якщо ви спите менше 8 годин на добу, це вже проблема, а якщо менше ніж 6 годин – катастрофа. Але якщо виходу немає, рекомендую наносити на шкіру голови перед сном розчин мелатоніну з концентрацією 0,0033%: я брав участь в клінічних дослідженнях, які показали, що подібне лікування призвело до збільшення щільності волосся на квадратний сантиметр на 54,8% через 3 місяці і 58,1% через 6 місяців.

3. Ви стрижете кінчики занадто часто

Втомився пояснювати пацієнтам, що думка про необхідність стригти кінчики раз на місяць давно застаріла. Давайте підключимо банальну логіку: середньостатистично волосся росте на 1-1,5 см в місяць, чисто технічно при стрижці кінчиків стиліст прибирає 1-1,5 см. Про яке зростання волосся в такому випадку може йти мова? Якщо волосся не змучені фарбуваннями і термоукладкою, досить підстригати їх раз в 2-3 місяці.

4. Ви пропили курс антибіотиків

Антибіотики завдають шкоди мікрофлорі кишечника, що безпосередньо впливає на швидкість росту волосся, хоча для непрофесіоналів цей зв’язок і неочевидний. Мікрофлора кишечника – наш захисний бар’єр, який отримує «пробоїни» в результаті прийому антибіотиків. Токсини починають проникати в організм. З кровотоком вони досягають волосяних фолікул і руйнують їх. Звучить це лякаючи, але насправді легко лікується: як тільки за допомогою пробіотиків або природним шляхом мікрофлора відновиться, ситуація нормалізується. Зазвичай на це потрібно близько місяця.

5. Генетика

Максимальна довжина волосся закладена генетично. У більшості жінок цей показник варіюється від 40 до 70 см. Якщо ви відростили локони до лопаток, а далі нічого не виходить, цілком можливо, що це і є межа, відпущена вам природою. Дівчата з волоссям до колін – щасливі винятки з правил, не варто на них рівнятися. До речі, я недавно бачив дані статистичних досліджень про привабливість тієї чи іншої довжини волосся: найпривабливішою була названа довжина трохи нижче плечей, тобто якраз 30-40 сантиметрів.

Не пропустіть