Як правильно заморозити ягоди: корисні та дієві поради

Досвідчені господині знають, що від вдалої заморозки ягід на зиму залежить багато чого. По-перше, чи збереже продукт свій смак і аромат. По-друге, чи залишиться в ньому поживна цінність. А про зовнішній вигляд і говорити не варто. Тому ми вирішили поділитися з вами важливими нюансами цього кулінарного процесу. У цій статті ми розповімо, як правильно заморожувати ягоди.

Для заморозки підходять практично будь-які ягоди. Наприклад, смородина, аґрус або журавлина. Але від різновиду продукту залежать умови заморозки. Просто покласти всі ягідки в контейнер і кинути в морозильну камеру – груба помилка. Як же правильно заморожувати ягоди на зиму? Про це розповідаємо далі.

Правила заморозки

Заморожуйте ягоди першої свіжості, тобто в міру дозрілі плоди. Перестиглі ягоди стануть схожими на кашу після розморожування.

Слідкуйте, щоб температура заморозки коливалася між -18 і -23 градусами. Тоді термін зберігання продукту складе 1 рік. Ягоди, заморожені при -8 градусах, можуть зберігатися тільки 3 місяці.

Якщо ви хочете використовувати ягоди для прикраси, підготуйте контейнери потрібного розміру. Плодам не повинно бути тісно в тарі.

Вибираючи ємність для зберігання, віддавайте перевагу пластиковим контейнерам.

заморозка в контейнерах

Перед заморожуванням ягоди необхідно ретельно промити і висушити.

Ягоди не переживуть повторної заморозки. Тому краще всього спочатку фасувати продукт партіями, щоб в подальшому було зручніше його використовувати.

Розфасовані партії ягід найкраще підписати, зробивши спеціальні стікери. На них можна вказати дату заморозки і вагу продукту.

Полуниця

заморожена полуниця

Полуницю найкраще заморожувати в цілому вигляді. Але спочатку її, звичайно, потрібно промити і проморозити. Для цього викладіть ягоду в 1 шар на полиці морозильної камери. Потім розфасуйте продукт по контейнерах або пакетах.

Малина

заморожена малина

Вибирайте зрілі темні плоди. Але вони не повинні бути м’якими. Якщо ви бачите, що малина пошкоджена шкідниками, не використовуйте її для заморозки. Вимиту ягоду добре просушіть і розфасуйте по контейнерах або пакетах.

Смородина

заморожена смородина

Смородина – прекрасний протизастудний продукт, особливо актуальний взимку. Ягоду можна заморожувати в цілому вигляді або перетерти її з цукром. Так смородина стане ще смачнішою.

Агрус

Перед заморожуванням переберіть весь агрус. Потім вимийте і висушіть ягоду. Далі помістіть ягоду в контейнер і злегка посипте цукром.

Чорниця

Перш за все, вимийте і висушіть чорницю . Вона підходить для заморозки як в контейнері, так і в звичайному пакеті. Крім того, ягоду можна перетерти з цукром. Але пам’ятайте, що в чистому вигляді чорниця набагато смачніша і корисніша.

Журавлина

заморожена журавлина

Як і полуниця, журавлина вимагає попередньої заморозки. Тому спочатку промийте та просушіть ягоду. Далі розкладіть її на полиці морозильної камери так, щоб ягідки не торкалися одна до одної. Після першої заморозки розкладіть журавлину по контейнерах. Пакети в даному випадку не підходять, тому що журавлина дуже тендітна.

Ось і всі премудрості заморозки. Знаючи, як правильно заморожувати ягоди, ви забезпечите сім’ю запасом вітамінів на всю зиму. А якщо ви не хочете гратися з цілими ягідками, можна зробити пюре і відправити його в морозилку.


Не пропустіть