Як правильно висадити розсаду помідорів в теплицю і на город: всі секрети дачників

Здавалося б, у чому питання? Ми всі щороку садимо томати. Але чи всі ми робимо правильно? Або щорічно просто за звичкою робимо одні і ті ж помилки?

Як правильно висадити розсаду томатів

1. Спочатку розсаду потрібно довезти до дачі!

Найскладніше довезти і не пошкодити високу розсаду. Найкраще перевозити її в коробках, там їй буде максимально комфортно.

2. Немає своєї розсади помідорів? Тоді йдіть грабувати сусіда!

Ну, або купіть розсаду в магазині, в розпліднику або з рук. Кожен вибирає сам свої шляхи. Тільки пам’ятайте, при покупці розсади з рук, у вас не буде гарантії, що ви купили ті сорти, які були заявлені продавцем. Ви, звичайно, (дуже сподіваємося) купите саме томати (тут складно переплутати), але, що це будуть за сорти і гібриди, ви дізнаєтеся тільки на стадії збору врожаю.

Як правильно вибрати розсаду помідорів/томатів:

  • Купувати розсаду помідорів краще в горщиках або касетах. Але, так як томати дуже живучі, можна придбати розсаду і з відкритим корінням. В цьому випадку, висадіть її в цей же день. Максимум на наступний. Розсада в контейнері може стояти довго і, якщо похолоднішає, розсаду томатів можна буде зберегти вдома або на веранді.
  • Перед покупкою огляньте рослини на предмет хвороб і шкідників. Навіть одна рослина з “друзями” є небезпечною, оскільки комахи-шкідники розмножуються дуже швидко. І так само швидко всі решта томатів теж будуть заражені. А, можливо, і не тільки томати. Впоратися з цією проблемою складніше, ніж їй запобігти.
  • По можливості вибирайте кремезні рослини з яскравим насиченим забарвленням листя. Зверніть увагу на фото знизу: перші два томата в чорних пластикових горщиках кремезні, міцні з добре розвиненими яскраво-зеленим листям – ідеальний варіант для посадки. Далі 4 примірники – це розсада, що витягнулася. Ці рослини теж придатні для посадки, але перші кращі.

І якщо в першому варіанті – посадка буде потрібна звичайна, то томати, які переросли, краще садити під кутом. Але про це далі.

3. Коли висаджувати розсаду томатів?

Коли на вулиці по ночах температура вже точно не буде нижче нуля.

У полікарбонатні теплиці на фундаменті розсаду помідорів починають висаджувати вже на перші травневі. У скляні і плівкові теплиці – на другі (10-15 травня). На вулицю – після 20-х чисел.

4. Висаджуємо розсаду томатів

Якщо ви вже підготували теплицю до висадки розсади, то пора починати!

1. Спочатку розподіліть розсаду по теплиці . Якщо її не вистачає на всю теплицю – посадіть трішки рідше, або залиште шматочок землі під щось ще.

Якщо розсади томатів занадто багато, віддайте зайве сусідам. Не скупіться. Правило: “чим більше посадиш, тим більший збереш урожай” тут не працює. Якщо рослинам тісно, ​​вони більше хворіють і гірше плодоносять.

2. Зробіть лунки відразу під всі рослини.

Це допоможе вам скорегувати відстані між саджанцями і прискорить процес посадки.

3. У кожну лунку додайте комплексне мінеральне добриво (можна спеціалізоване для томатів, можна універсальне), добре перемішайте його з грунтом і полийте лунки до стану бруду.

4. Полийте всю розсаду в горщиках.

5. Акуратно дістаньте розсаду помідорів / томатів з горщиків.

Якщо у вас розсада в молочних пакетах, то горщики можна просто розірвати. Якщо пластикові стаканчики – то зламати або розрізати.

Окремо питання доведеться вирішувати тільки з розсадою в торф’яних стаканчиках / горщиках. Тут все зовсім не так просто, як видається на перший погляд. В теорії торф’яні горщики і призначені для посадки відразу в грунт, в практиці це не завжди так.

6. Висадіть розсаду помідорів в лунки. І ось, тут все найцікавіше!

  • 1 варіант. Якщо у вас добре розвинена кремезна розсада томатів, висадіть її з невеликим заглибленням. Для цього видаліть тільки семидольні листочки.
  • 2 Варіант. Якщо у вас переросла розсада помідорів, висадіть її під кутом! Для цього видаліть на стеблі не тільки семидольні листочки, а й перший, а іноді і другий справжній лист. Не ставте розсаду в лунки, а викладайте її під кутом приблизно 45 градусів. Томати легко дають коріння і це дозволить їм отримати додаткове живлення.
  • 3 Варіант. Висаджувати розсаду томатів в горщики Підходить тільки для спеціальних сортів і гібридів для кашпо.

7. Полийте висаджену розсаду

8. Де це необхідно, поставте кілочки і підв’яжіть розсаду томатів

5. Доглядайте за томатами правильно і збирайте урожай вчасно!

Читайте також: Одне підживлення і великий урожай вам забезпечений: чим удобрити помідори при висадці на грядки


Не пропустіть