Як правильно зберігати ювелірні прикраси?

Напевно, всі жінки у своїй спальні мають невелику коробку з хаотично розкладеними ювелірними прикрасами. Та не кожна знає, що правильні умови зберігання дорогоцінних аксесуарів значно подовжують їх естетичний зовнішній вигляд. До прикладу, золоті браслети не рекомендують зберігати зі срібними ювелірними прикрасами, а кільця — класти в одну коробку зі сережками, кольє й підвісками. Чому існують такі правила? Нумо розберімося з усім за порядком!

Як вибрати місце для зберігання ювелірних прикрас?

Ювелірні прикраси варто зберігати в окремій скриньці з твердими й міцними стінками. Середину такої скринь, як правило, вистилають спеціальною м’якою тканиною. Вона допомагає додатково захистити аксесуар.

Різні види ювелірних прикрас повинні зберігатись окремо, аби не дряпати один одного. До прикладу, сережки й персні зазвичай розташовують поміж м’якими валиками, а от підвіски — на спеціальних гачках. Золоті прикраси й аксесуари зі срібла також варто тримати окремо, адже дорогоцінні метали негативно впливають один на одного, якщо не піддаються попередньому обробленню.

Правильні умови для зберігання ювелірних прикрас

Ювеліри виокремлюють кілька базових правил, які допоможуть зберегти привабливий зовнішній вигляд усіх аксесуарів:

  • Ніякої косметики, побутової хімії, парфумів і хлорованої води;
  • Темне й сухе місце;
  • Закрита скринька, окрема для кожного дорогоцінного металу.

Аксесуари з дорогоцінних металів не люблять впливу косметики, парфумів, побутової хімії й інших агресивних речовин. А тому під час прибирання буде розумно використовувати захисні рукавички, а коробочку з ювелірними прикрасами варто переставити до шафи у спальні, а не залишати у ванній кімнаті, де зазвичай спостерігається підвищена вологість впродовж довгого проміжку часу.

Як правильно зберігати золоті ювелірні прикраси?

Золоті сережки й персні варто зберігати в окремій скриньці. Важливо: скринька повинна бути виготовлена з цупкого матеріалу, але не з картону, у якому можуть міститися сліди сірки, яка негативно впливає на представлений дорогоцінний матеріал. Золото любить свіже повітря, а тому додатково закривати скриньку з прикрасами поліетиленовим чи паперовим пакетом не варто.

Як правильно зберігати срібні ювелірні прикраси?

Срібло — вибагливий дорогоцінний метал, хоча й підходить більшій кількості людей, ніж золото. Такі прикраси варто надійно захищати від довготривалої підвищеної вологи, адже від такого контакту вони швидко темніють і окислюються. До прикладу, шарм Пандора, який дівчина не носить кожного дня, не рекомендують залишати в дерев’яній скриньці, яка лише притягує зайву вологу. На відміну від золотих аксесуарів, ювелірні вироби зі срібла рекомендують зберігати в щільно закритих пакетах, аби мінімізувати контакти з повітрям.

Отже, правильне зберігання улюблених ювелірних прикрас допоможе на довгі роки зберегти їх привабливий і розкішний зовнішній вигляд!


Не пропустіть